Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az antidepresszánsok csökkenti...

Az antidepresszánsok csökkentik a libidót?

Figyelt kérdés

Gondolom embere és gyógyszere válogatja, én még csak néhány napja szedem, de meglepődésemre szinte egész nap fel vagyok izgulva, és nagyon idegesítő már. Korábban átlagos volt a libidóm, most viszont "nem tudok leállni". Elméletileg ennek nem az ellenkezője kellene, hogy történjen?


Lehetséges ilyen mellékhatás? (a gyógyszer leírásában nem volt ilyesmi)


Valdoxan


2018. jún. 6. 15:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! A libido akkor no meg altalaban (ha a gyogyszer okozza), ha maniat valt ki. Irja ritka mellekhatasnak. Mondjuk par nap utan furcsa, szerintem kerdezz ra. Es figyeld, hogy mas manias tunetet okoz-e (tulporgottseg, tulzott jokedv, indokolatlan rohoges mindenen, meggondolatlansag stb). Jobbulast!
2018. jún. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
35%

A Valdoxan pont hogy nem igen okoz libidó csökkenést.


Viszont az alapbetegség igen (depresszió, szorongás, pánik).


A gyógyszer ezt elmulasztja, ezért nő a libidó.


Vannak olyan gyógyszerek, amik valóban csökkenthetik a libidót, késleltethetik az orgazmust, de közel sem olyan vészes a helyzet, mint itt írják páran.


Elvileg a venlafaxin, ssri-k (sertralin, paroxetin) rendelkeznek a leginkább gátló hatással, mondjuk én ilyet szedek, és inkább nőtt tőle a libido, mert ez a mellékhatás nem nagyon jelentkezett, az alapbetegséget pedig megszüntette/enyhítette, az azzal járó libidóvesztéssel együtt.

2018. jún. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem is Valdoxan van, és én is hasonlókat tapasztalok, sokkal gyakrabban vagyok felizgulva, mióta szedem. :D
2018. jún. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Van, akit permanensen kasztralnak az antidepresszansok: PSSD es maradando agyserulest is okoznak. Kiszamithatatlan es veszelyes szerek ezek.
2018. jún. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!