Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichiáternek hogyan...

A pszichiáternek hogyan mondjam el a következőt?

Figyelt kérdés
Már más fél hónapja járok hozzá kórós gyenge önkép ( klinikai eset vagyok azt mondta ) és egy 5 éves gyászt sem tudtam feldolgozni. Azonban állandóan úgy érzem, hogy egy senki vagyok, szégyen, csalódás, értéktelen és nincs értelme. Már sokat gondolkoztam azon is, hogy meg lehet jobb lenne, ha meghalnék, azonban ezt még az 5 alkalom alatt nem mertem neki elmondani. Kérhetnék ebben tanácsot. Nagyon nehezen fogalmazom meg az érzéseimet és tudom, hogy az lenne a helyes, ha elmondanám, de nem tudom hogyan. Egyre rosszabb így élni. Szinte olyanok a napjaim mintha csak a túl élésre mennék. Már nem érdekel az, ami eddig nagyon érdekelt. Sőt tanulni is szerettem, azonban ez most nagyon megváltozott. Alig bírok figyelni az órákon és állandóan fáradt vagyok, hiszen a suli okozta stressz és megfelelési kényszer miatt. Emellett még egy nagyon gátlásos, szorongós és visszahúzódó fajta vagyok. Állandóan szégyen érzetem van, hiszen úgy érzem,hogy béna vagyok és nekem semmi sem sikerülhet...egy igazi halálra ítélt szerencsétlen vagyok. Továbbá lelki ismeretfurdalásom is egyre többször van és falcolom/ falcoltam magam ( erről tud az orvos ). Utálom magam és lehet meg kéne halnom, de nem akarok öngyilkos lenni, de egyre többet gondolkozok a halálról, azonban ezt senki se merem elmondani. Az lenne a legjobb, ha soha többet nem kelnék fel egyik reggeltől kezdve. Emiatt kerülhetek pszichiátriai osztályra? Valamint a halállal kapcsolatos gondolatokat, hogyan mondjam el a pszichiáternek? Félek, hogy mit fog rá reagálni.

2018. jún. 6. 23:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne félj elmondani ezeket neki, mert ő azért van, hogy segítsen kijutni neked innen.

Ha nehezen mondod el, szerintem az használhat, hogy amit ide leírtál, azt felolvasod neki. Vagy nem kötelező ezt, csak írd le valahogy, és vidd el, olvasd fel. Úgy látom, hogy így 'tét' nélkül könnyebben fogalmazod meg az érzéseidet, meg tudsz nyílni.

Kitartást a továbbiakban, remélem segíthettem!

2018. jún. 7. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséged!
2018. jún. 7. 00:08
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem alapjáraton tudja az orvosod, hogy ez benned van a betegségedből adódóan, de szerintem sokat segít, ha ezt ki is mondod valakinek. Már az is jó, hogy ezt ide leírtad!

A családoddal amúgy milyen a kapcsolatod?

2018. jún. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A családommal sajnos soha nem volt a legjobb a kapcsolatom, azonban miután meghalt Apa még rosszabb lett. Mi minimálisan sem vagyunk "normális"-nak nevezhető család. Anyámmal szinte minden veszekszünk múltkor pl.: mert erősebb csuktam a kocsi ajtót és emiatt veszekedett velem egy fél órát. De pl. amikor suliból hazaérve beszéltem anyával, hogy jó lenne a pszichiátert felkeresni, mert a sulipszichológus nem elég/ nem megfelelő számomra, amiatt is veszekedett, hogy ő még dilisebbekkel foglalkozik, mint a pszichológus. A tanáraim rengeteget segítettek. Ők adták meg a pszichiáter telefonszámát, igaz ő nem tudott fogadni csak másfél hónap múlva, de annyira sürgős volt, hogy ajánl egy másik orvost,akinek a számát szintén megkaptam és így jutottam el a pszichiáteremhez, aki egy nagyon aranyos, kedves és megértő doktornő.


Továbbá anyukám úgy érzem, hogy még mindig úgy kezel, mintha ovis lennék ( ő óvónő ). Jó, oké tudom, hogy még van mit tanulnom 18 évesként, de pl. hétvégén voltam egy buliban és mondta, hogy hívjam fel ó, ha oda értem meg az este folyamán többször is és írjak neki, hogy ott alszok-e vagy nem ( az elsőt és az utolót valamennyire még meg is értem ). Kezdem úgy érezni, hogy ő túl félt, ami miatt szintén nagy a feszkó itthon. Ezt már mondtam is neki, de csak egy órás ordibálás lett a vége. Van olyan, hogy azt mondja, ha nem azt csinálom, amit mond, akkor megver. Néha már egy veszekedés közben félek tőle.

2018. jún. 7. 15:33
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindezt mondd el az orvosnak. Mindkét bejegyzésedet. Ha másképp nem, akkor nyomtasd ki és nyomd a kezébe. A hiba anyukád készülékében van, neki lenne szüksége kezelésre, mert ő nem tud kikeveredni a gyászból, magányos, azért is olyan ideges és azért is félt. Jó lenne, ha az a pszichiáter vele is foglalkozna. Anyukádat nem lesz könnyű rávenni, hogy elmenjen, mert akkor önmagával kéne szembenéznie, de hátha az orvosnak sikerül ezt elérnie. Az orvosnak add oda teljes bizalmadat, mert ő az az ember, aki segíthet.
2018. jún. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Anyukámnak már több éve van egy barátja. Nekem ez olyan jó látni, hogy Apa helyén most más férfi alszik. Anya is azt mondja, hogy őt soha nem foga úgy szeretni, mint Apát. Ebben csak nem értem, akkor miért van vele együtt. De igazából, azt hogy nekem rosszul esik, már nem is mondom anyának. 1. Párszor megemlítettem és jó nagy veszekedések lettek a vége. 2. Mindig is azt mondta, hogy a felnőttek életébe nincs beleszólásom. Tehát így inkább emiatt is meg a veszekedés elkerülése érdekében nem hozom fel témának. Így szinte állandóan veszekszik velem, a húgommal pedig sokkal kevesebb. Valamiért úgy érzem, hogy nem az lettem, akinek elképzelt, hogy majd leszek. A személyiségünk szinte teljesen távol áll egymástól.
2018. jún. 10. 15:36
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát, itt nagy bajok vannak az anyukáddal! Ő pontosan tudja, hogy nem azzal a férfival él, akivel kellene, csak annyira fél a magánytól, hogy belemenekül egy rossz kapcsolatba, emiatt ideges, és fél attól, hogy ezzel szembesítik, ezért állítja le a te véleményedet hatalmi szóval, a szülői pozíciójával visszaélve. Nem is tudja, hogy ezzel mennyit árt neked! Az, hogy veszekszik veled, nem rólad szól. Az saját magáról szól, ő elégedetlen az életével és te vagy kéznél, akibe belerúghat. Nagyon nem szép tőle! Te ha a fejed tetejére állsz, se tudnál ezen változtatni, mert nem azért ítél meg úgy, ahogy, mert te valamilyen módon cselekszel, hanem mert valakin ki kell töltenie az őt tudattalanul, rejtetten fojtogató indulatokat. Biztos, hogy te egy teljesen normális, okos, jólelkű lány vagy, ez látszik a leírásodból, csak az anyád folyton lenyom a sárba. Próbálj meg érzelmileg függetlenedni tőle, ne neki akarj megfelelni. Minél hamarabb külön kéne költöznöd, de amíg otthon vagy, addig is érzelemmentesen és minél rövidebben beszélj anyukáddal, mert hiába ragaszkodsz a szeretetéhez, ő ezt most nem tudja neked megadni, inkább egy baráti vagy párkapcsolatban kéne ezt megtalálnod (de vigyázz, nehogy te ugyanazt tedd: hogy menekülésképpen belefutsz egy arra nem méltó karjaiba). És mesélj el mindent az orvosnőnek, mert kell, hogy legyen valaki, aki melletted áll.
2018. jún. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy ez tőlem nem függ, de annyira szeretnék rajta változtatni. Köztük mióta sz eszemet tudom nem túl jó a viszony. Szokta mondani, hogy régebben olyan anyás voltam meg mi minden, de igazából sokszor féltem és félek tőle, hogy a nem azt csinálom, amit akar, akkor veszekedés lesz a vége. Elég sokszor gondolkozok azon is, hogy jobb lenne a húgomnak és anyának is, ha meghalnék. Már a szobámból is csak kajáért,vízért, wc-re és zuhanyozni mászok ki, hiszen tök mindegy mit csinálok, ha én csinálom úgyis rossz. Nem egy este telik el úgy, hogy azon gondolkozok, hogy öngyilkosnak kéne lenni. Állandóan csak tanulok, hogy orvosi egyetemre mehessek, de ő még a nagy álmomról is le akar beszélni. Próbáltam már vele beszélni, de inkább már meg se próbálom, hiszen félek, hogy csak lelkileg fog bántani. Két teljesen más emberek vagyunk. Máshogy gondolkodunk és a világot is máshogy látjuk. Ha társaságban vagyok ott is igyekszem elkerülni azt a helyzetet, hogy a véleményemet ki kelljen fejteni, ugyanis ott is félek, hogy valaki kiabálni fog velem. Párkapcsolatom nincsen és egy legjobb barátnőm van, de ő annyira jó viszonyban van a családjával, hogy nincs szívem őt ezzel terhelni. A pszichiáternek el szeretném ezeket mondani, de ezt valakinek a szemében mondani nagyon nem könnyű. Utálom, hogy ez az igazság. A húgom ( 3 évvel fiatalabb ) teljes mértékben anya pártján van és ő is sokszor velem, hogy veszekszünk anyával és én vagyok a hibás. Egy veszekedés közepette előfordul, hogy meg is ver anya ( pofon, hajráncigálás )Szinte már élet kedvem sincs. Most is sírok.
2018. jún. 10. 18:01
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem lenne jobb anyukádnak meg a húgodnak, ha nem élnél, még a legrosszabb esetben is csak mindegy lenne. Ne az ő elvárásaiknak akarj megfelelni, neked nem őértük kell élned, hanem magadért. Lassan felnősz, kezdd el a leválást. A barátnődet nyugodtan terheld, arra való a barátnő. (Ha véletlenül nem érdekli, azt észre fogod venni, de mindenképpen meg kell próbálni, mert különben sose tudod meg, hogy érdekli-e.) A pszichiáter érdeklődéssel és együttérzéssel fog hallgatni, mimikájával mindent el fog követni, hogy a lehető legkönnyebben el tudd neki mesélni. És ne zavartasd magad, ha elsírod magad, az számára nem lesz meglepő.
2018. jún. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!