Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan kell viselkedni, miről...

Hogyan kell viselkedni, miről kell beszámolni egy pszichiáternek?

Figyelt kérdés
Az életem eddigi szakasza miatt el kell mennem. Nem orvosi utalásra, nem részletezem ha nem gond. Mit kell tenni? kérdések vannak vagy mesélnem kell? válaszol vagy csak hallgat? Elvihetek neki olyan dolgokat, amiket a történetem közbe megmutathatok? Joga van engem gyógyszerre fogni?

2018. febr. 3. 21:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Add önmagad, úgyis észreveszi, ha szineszkedsz. Majd mondja mit kell tenni. No para.
2018. febr. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
szerelmi csalódás, a volt barátnőm, nem tudom magam túltenni féle dologról van szó. őszinte akarok lenni ozzá. de félek, hogy elkezdek majd bőgni, mint amúgy is a nap nagy részében
2018. febr. 3. 21:29
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
A pszichiáter orvos, tehát könnyen lehet, hogy gyógyszert is fel fog írni. A saját érdekebden ezeket az utasítás szerint szedd majd be. Kérdéseket tesz fel, és mesélsz majd. Mit akarnál neki mutogatni?
2018. febr. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát nyugodtan sírjál, látott már olyat. Talán jót is tesz majd neked.
2018. febr. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
tárgyakat. nem szeretném részletezni. Olyan dolgokat, amiket kaptam tőle, míg minden jó volt vele, amik jobbá teszik a bajom, nagyon izgulok. Egyébként ez ingyenes.
2018. febr. 3. 21:34
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát vidd el neki, lássa, hogy még mennyire nem bírsz elszakadni a dologtól, aztán majd reagál rá.
2018. febr. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem ne pszichiáterhez menj, hanem pszichológushoz. A pszichiáterek nagyrésze megbélyegez, nem rád kíváncsi és nem hozzád igazítja majd a terápiát, hanem egy betegséghez. Ahelyett, hogy ténylegesen veled lenne és odafigyelne rád, beszélgetne veled,és komolyan érdekelnéd, inkább a gyógyszerre bízza. Egy jó pszichológus többet ér. Nincs szükséged gyógyszerre.Sok sikert! :)
2018. febr. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
A probléma ezen kívül az, hogy már az életem szükségén is elgondolkoztam, a megváltást várom tőle. Különben úgy érzem nekem végem.
2018. febr. 3. 21:38
 9/15 A kérdező kommentje:
Aki küldött oda, Ő maga is ott volt. Én nem ismerem a különbséget, vele csak hosszasan beszélt. Nekem kapóra jön, hiszen legalább lesz egy valaki aki meghallja amit mondok
2018. febr. 3. 21:40
 10/15 anonim ***** válasza:
89%

A pszichiáter nem olyan mint a pszichológus. Én pont a héten voltam. Asszisztens felvette a tipikus adatokat, majd panaszaim, itt fizikai panaszok kellenek, esetembe nem érzem jól magam, fáradékony vagyok, depressziósnak érzem magam, nem tudok aludni stb.


Utána jött doktornő, megkapta ezt a papírt, bementünk a másik helyiségbe, végig olvasta, tett fel pár kérdést, hogy mitől érzem magam stresszesnek, fejtsem ki pontosan ezt meg ez a panaszom, majd mondta hogy most nem ír fel gyógyszert, itt közbe vágtam hogy alvásra legyen szíves felírni mert nem megy. Mondta akkor ír fel Frontint, azt hogy szedjem illetve töltsek ki egy tesztet.


Kimentem, asszisztens ide adta a tesztet 566 kérdéses volt, kimentem és kitöltöttem. Miután végeztem, beadtam, ide adták a receptet és mondták jövőhétre megjön eredmény, akkora menjek vissza illetve másnapra kértek időpontot egy pszichológusnál.


Az ő dolga lesz a beszélgetés, bár korábbról már van rossz tapasztalatom pszichológussal, ami konkrét csak arról szólt hogy akkor beszélgetünk, de ennek nem így kéne működnie, ki kéne dolgoznia egy terápiát és azt alkalmazni kollaborálva a pszichiáterrel.

2018. febr. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!