Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikrohamom volt?

Pánikrohamom volt?

Figyelt kérdés
Nincs sok baratom, sot csak egy igaz baratom van akivel sokat vagyok, de neki se szoktam elmondani a problemaimat vagy igazan megnyilni elotte. Ha nem vele vagyok, akkor itthon vagyok egyedul, sokszor nincs kedvem sehova menni, nincs kedvem az emberekhez es faradt vagyok. Regen jartam egy nagy tarsasagba egyik baratnommel, de ez a baratnom nagyon nepszeru, es mar nem is szoktunk egyutt lenni, csak a suliban mert osztalytarsak vagyunk ahogy a legjobb baratnommel is. A tarasaggal rendszeresen fuveztunk, de en rajottem, hogy nem kene ilyen durvan, ugyhogy visszavettem. Csondes vagyok visszahuzodo. Regen pontosan az ellentete voltam, rengeteg ismeros, cserfes, kozvetlen, vidam lany voltam. Apammal elek, akivel szinte sose beszelek, anyukam elkoltozott tolunk mikor 3 eves voltam, anyukajaval el, skizofren, evente kb 4x latom. Apamnak azota kb fel evente van noje. A mostanit nem is ismerem, csak idejar hozzank es hangosan k*rnak. Viszont ma kertem a regi tarsasagbol egy embert, hogy intezzen nekem fuvet, mert szeretem volna egyedul egy kicsit lazitani gondolkodni, dolgokra rajonni, es hogy megjobban megnyiljon a kreativitasom. Aztan tok jol elbeszelgettunk es mar vartam a mai napot. Viszont ott voltam veluk egy olyan helyen ahova ritkan jartunk es ott is elment egy cigi, dohanylevelbol. Sose alltak ezek az emberek kozel hozzam, nem is ismertek, nem is beszeltem veluk egyszer sem csak akitol a fuvet kertem, es elvitt oda. Mindenki nagykoru volt onnan csak en nem.Nagyon eros volt dohanylevelbol, es kohognom kellett tole de visszatartottam. Azert nem volt rossz, nem volt rossz kedvem se tole. A cigi utan megvettem a sajat fuvemet es kerdeztek, hogy ossze dobunk-e belole, en meg benne voltam. Aztan izgulni kezdtem, ideges lettem, hanyingerem lett, kertem inni de nem is mertem belole inni, mert feltem, hogy rogton visszajon, csak ugy csinaltam mintha innek. Gomboc volt a torkomon. Nagyon hangosan hallgattuk a zenet, egy kis helyisegben korben ultunk. Idegessegemben elovettem a telefonomat, gondoltam megnezem a facebookomat, az egy kicsit lenyugtat, hogy csinalok valamit, csak nem volt terero ezert nem tudtam megnezni. Aztan nagyon rosszul lettem, persze nem a facebook miatt, kileptem, es mivel nem akartam senkinek mondani, hogy rosszul vagyok, azt mondtam mennem kell, kerdeztek mert hany ora van es nem tudtam ra valaszolni, mert azt sem tudtam, nagyon kellemetlenul ereztem magam, irto lassan felvettem a taskam, puszi meg minden nelkul csak mondtam egy laza sziasztokot, felalltam, es ott jottek a gondok. A fulem be volt dugulva, szedultem. Azt hittem csak mindennapos szedules, ami a hirtelen felallastol szokott jelentkezni.a Alig lattam, hanyingerem volt, osszevissza mosodott a kep, meg az a szerencse, hogy voltam mar ott, mert a lepcsofokokat szinte nem is lattam, csak tudtam hogy ott vannak, teljesen elveszteztem a koordinaciomat, nyomast ereztem a fejemben, hohullamaim voltak, halalfelelmem, gyengeseg, izzadas, nem kaptam levegot, mikor lementem a masodik lepcsosoron elottem volt egy vasajto amit nem is lattam, ezert nekimentem, majd megkerestem a kilincset a kezemmel es ugy kivagtam, hogy hallottam ahogy csattan, majd mentem tovabb, mindemem el volt zsibbadva, gorcsben allt, a kezem is elore fele, ugy ereztem nem birom tovabb, el fogok ajulni, talan meg is halok, de ugyse baj, mostanaban ugyis gondolkodtam rajta, ez csak megkonnyiti a dolgom, majd meglattam a kovetkezo ajton beverodo fenyt es ez egy kicsit megnyugtatott, es arra gondoltam nem, nem adom fel es ott is megkerestem a kilincset a kezemmel es kinyitottam, majd meghalottam hogy hogy kapkodom a levegot, elotte eszre sem vettem, a torkomban gomboc, es szornyu hanyingerem volt, es mintha hangyak maszkalnanak rajtam. Mikor kiertem gondoltam muszaj leulnom, lehet jobban is leszek, majd meglattam egy patkat es gondoltam az megteszi, leulok oda, de mivel emelyegtem es a hanyinger kerulgetett, rajottem megsem olyan jo otlet, aztan eszembe jutott, hogy van ott egy pad, egy par lepessel messzebb mint a patka, de akkor nekem megis kilometereknek tunt, siettem oda, szinte mar oklendeztem. utkozben elovettem a telefonomat, majd leultem. Ez volt az utam egyedul a padig, nagyon hosszu idonek tunt. Szinte elfolytam a padon, ugy ereztem most eszmeletemet vesztem, a telefon csuszott ki a kezembol. utana ugy ereztem kiabalnom kell hogy segitsen valaki, rosszul vagyok, de ereztem, hogy nem tudnek kiabalni, es tudtam hogy nem fogja senki se hallani, mert egy ember se volt ott, majd erot vettem magamon, felmentem facebookra es csak annyit irtam egyik haveromnak, akivel aznap meg talalkoztam volna (kb havonta talalkozunk) facebookon levelben, hogy kerlek segits rosszul vagyok, kozel is voltam a hazhoz ahol lakik. Latni meg mindig mem lattam, meg szerencse, hogy fejbol tudtam hol vannak a betuk, bar kicsit el is irtam. Aztan ahogy ezt elkuldtem teljesen jol lettem, ahogy felneztem minden tiszta volt, csak egy kicsit szedultem mar, ultem meg par masodpercig, de mennem kellett, mert azt mondtam az embereknek, hogy mennem kell es furcsa lett volna ha valaki kijon es megis ott ulok meg. Igy leirva nem is tunik olyan nagy dolognak, de akkor nagyon durva volt, mintha egy masik dimenzioban lettem volna. Odamentem az otthonomhoz kozeli helyre, elszivtam egy cigit, es gyorsan utanaolvastam a panikrohamnak, mert arra gyanakodtam. Korabban mar olvastam rola, de ezutan teljesen mas ertelmet nyert. Sokkal jobban megertettem minden egyes szot, es az osszes tunetet egytol egyig ateltem amit irt. Majd hazajottem, lefekudtem, es egesz delutan csak ettem, ahogy itthon szoktam egyedul unalmamban. Pedig most fogyni szeretnek, egeszsegesen etkezek, bar tegnap alig ettem, ma meg mielott elmentem csak gyumolcsot. Megmondtam a haveromnak akinek irtam es akivel talalkoztam volna, hogy megse tudok menni mert rosszul voltam. Mit mondjak a tarsasagnak ahonnan csak ugy eljottem? Leggalabb is aki kozelebb all hozzam.. magas volt a vernyomasom?

2018. jún. 7. 21:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen.

Ne füvezzél!

És ne írj ilyen sokat, kevesebben olvassák el.

2018. jún. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy a fű miatt volt.
2018. jún. 7. 21:29
 3/6 anonim ***** válasza:
Pedig elég valószínű, hogy amiatt volt. Állj le vele.
2018. jún. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
drogok okozhatnak pánikrohamot és pánikbetegséget is a leírtak alapján más racionális magyarázat nem igazán van
2018. jún. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ne mentegetőzz tudod, hogy attól volt és lekéne vele állj, de a rohamok előjöhetnek akkor is.
2018. jún. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Elég valószínű, hogy az volt. Nekem is volt ilyen "élményem" fű alatt, egyedül voltam otthon, betéptem, jött a pánikroham és sokkal intenzívebb volt, mint általában szokott lenni. Emlékszem, fejben elköszöntem mindenkitől, olyan erős volt a halálfélelmem, hogy biztos voltam benne, hogy aznap este halok meg. Zsibbadtam, valami egészen furcsa önkívületi állapotban voltam, kirohantam a lépcsőházba, hogy segítséget kérjek, hang persze nem jött ki a torkomon, úgyhogy visszabotorkáltam a lakásba és addig járkáltam fel-alá, amíg le nem csillapodott az érzés.


Az a konklúzió, hogy ha eleve nem vagy nyugodt lelkiállapotban, ha sokat szorongsz, stresszelsz, szomorú vagy, hanyagold a füvet, nem igazán a legjobb választás ilyenkor.

Ha viszont mindenképpen akarsz valamihez nyúlni, inkább igyál, attól nemigen lesz pánikrohamod, maximum sírsz egy kicsit, aztán alszol egy nagyot.

2018. júl. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!