Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől lehet pánikrohamom...

Mitől lehet pánikrohamom yemmi problémám nincs?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok,fiú.Anyámnak meséltem hogy egy ideje néha cssk ugy hirtelen elkap egy, szorongó érzés izzadok nehezen lélegzem és félek hogy meg fogok halni.Azt mondta hogy ilyen neki mar fiatal kora óta van,ez pánikroham.Nála érthető mert sok problémája volt,de nekem semmi okom rá hisz egészséges vagyok,erős,nem vagyok tulsúlyus sok barátom van gyonyoru baratnom van aki nagyon szeret mindenem megvan soha nem szorongok,mégis van ilyenem.Ez hogy lehet?
2017. nov. 27. 02:12
 1/6 TR75 ***** válasza:

Elfojtott szorongás is lehet a háttérben (akár pont a szülő(k) problémái miatt is.

Másrészt létezik a spontán pánik is, amikor nem valamilyen traumatikus élmény/szorongás/fóbia váltja ki a pánikrohamot.

[link]

2017. nov. 27. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sajnos a pànikhajlam öröklődhet is.Gyakran làtszólag ok nélkül jön elő.
2017. nov. 27. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Elolvastam a linkelt írást és már szinte biztos vagyok benne hogy mi válthatta ki nálam ezeket.Koszi a válsszokat
2017. nov. 27. 11:46
 4/6 anonim ***** válasza:

Valami trauma, amiről azt hiszed, nem érintett meg annyira pedig mégis és így jön ki.


A hajlam öröklődhet, meg a mintát átvehetted otthonról ami növelheti az esélyét, hogy előjön valakinél.

2017. nov. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A trauma az volt,hogy voltam egyszer vérételen még nyáron,(és egyébként alapbol nem dohányzom,csak havonta egyszer veszek magamnak mikor bulizunk).Szóval az előző buliból maradt nálam 2 szál cigaretta,és az történt hogy vérvétel előtt ugye nem lehet enni,utánna meg vártam a buszt és gondoltam elszívom a cigiket hogy ne legyek annyira éhes míg hazavisz a busz.Vérvétel után egymás után elszívtam a 2 cigit és elkezdtem szédülni sipolt a fülem befehérdett a látásom majd összeestem és elvittek a mentők.Semmi baj nem lett belőle végül de határozottan emlékszem hogy ez volt az első ilyen pánikolós "élményem" és után jött rá pér héttel a következő szintén a buszt várva.(Azóta meg a buszon is volt már 2*)Szerintem biztosan ezzel sikerült előhoznom a dolgot.Egyébként mindig sikerül elterelnem a gondolataim és 5-10 perc mulva szinte teljesen nyugodt vagyok ha tudatosítom magamban,hogy nem vagyok veszélyben csak beképzelem.Annyira nincs nagy hatással rám hogy megkeserítse az életem mint ahogy azt sokan leirják.
2017. nov. 27. 17:15
 6/6 TR75 ***** válasza:
Ja, hát akkor mégsem "csak úgy".
2017. nov. 28. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!