Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lassú reakció idő, figyelmetle...

Lassú reakció idő, figyelmetlenség, gyakori szédülés, pánikrohamok, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Körübelül 2 hónapja kezdődött minden. Volt egy(számomra) igen durva pánikrohamom, amikor bevittek ügyeletre. Azóta voltam pszichiáternél, aki felírta nekem a Mirzaten nevű gyógyszert.(15mg) Este szedek egy egészet. Először várható tompaság lépett fel, nagyobb lett az étvágyam stb. Első nap este 9kor beszedtem, másnap délig majd végül este 6ig aludtam. Ahogy folyamatosan szedtem a gyógyszert, a nappali álmosság kezdett eltűnni s végül a kedélyállapotom is jobb lett. Most viszont megint azt érzem, hogy rosszabbul vagyok. Újra jöttek a pánikrohamok, a tompaság, a figyelemhiány, regálni sem tudok úgy mint előtte. Vicces, de ezt pont számítógépezés közben vettem észre. Hiába próbáltam koncentrálni se az agyam se a szemem ,,nem működött rendesen". Plusz ha nagyon próbálok koncentrálni valamire fura mód azt veszem észre hogy elkezdek pánikolni. Tudom, hogy ez rettentő furán hangzik de ez az igazság. Olyan mintha minden elkezdene romlani rajtam...Dohányzom, de nem vagyok az a típus aki elszív napi 1 dobozzal. 4-5 szál a max. Mostanában ha kimegyek cigizni folyamatosan azt érzem hogy szédülök, pánik ül rajtam... Leginkább a látásom idegesít. Őszintén... Megijeszt a helyzet. Lehet teljesen más áll a háttérbe. Bárki aki tapasztalt hasonlót kérem írjon valami tanácsot. Természetesen egyeztettem már a pszichiáteremmel, s egy vérvételre is el fogok menni. Szerintetek a dolgok egybefüggnek? Vagy lehet akár több bajom is? Mielőtt bárki kérdezné, nem, nem vagyok hypochonder.

2018. jún. 8. 00:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Pánikroham kezdetleges érzése dohányzás hatásra is jöhet elő,

A gyógyszerezés sem lesz megoldás,mert megszokod és egyre nagyobb mennyiség kell majd,neked kell valahogy leküzdened meditáció sokat segít

2018. jún. 8. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ismerős érzés. Utólag kiderült ,hogy nálam valószínűleg egy volt halálközeli élmény váltotta ki a pánikzavart. Én is éreztem ezeket a tüneteket, dohányzásnál pánikérzet, néha fura érzés mintha rosszabb lenne a látásom, figyelem zavar, folyamatos aggódás, szociális helyzetekbe pánikroham. Dohányzást időközben abbahagytam, többi tünet megmaradt és erősödött. Amikor tudatosult bennem ,hogy ez lelki eredetű felkerestem egy pszichológust aki, kihozott belőle. Őszintén mondom ,hogy hanyagold a pszichiátert és keress fel egy pszichológust, aki a probléma megoldásában segít. Ezek az antidepresszánsok nem segítenek, csupán elnyomják a tüneteket, félelmeket egy ideig, emellett elég aggasztó mellékhatásai vannak. Kapaszkodóként hasznos lehet, de mindenképp a probléma valódi okozóját kell megszüntetni amit csak te magad tudsz, esetlegesen pszichoterapeuta segítségével. A vérvétel nem hülyeség de szinte biztos vagyok benne ,hogy nálad se találnak semmi szervi problémát.

Erősen ajánlom Szedni Gábor "A pánik" című könyvét. Ha elolvasod teljesen tisztában leszel ezzel az egész pánik dolog működésével.

2018. jún. 9. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!