Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Önsértés, öngyilkossági...

Önsértés, öngyilkossági gondolatok esetén hogyan zajlik az ellátás?

Figyelt kérdés

Gondolkodom azon,hogy szakemberhez fordulok..


Mire számíthatok? Ugye akaratom ellenére nem kényszeríthetnek zartosztalyra?

Pszichiáter vagy pszichológus fog foglalkozni velem?


Nagyon félek elmenni, még soha senkinek nem beszéltem ezekről a gondolatokról, vagy a múltamról... :(


Beszélgetni is fognak velem vagy csak adnak egy két tesztet, és ha kitöltöttem akkor utána gyógyszert?


Ha valakinek van tapasztalata, örülnék, ha megosztaná.



2018. jún. 10. 22:38
 1/4 anonim ***** válasza:
12%
Nekem van egy hatasosabb technikam. Mutatok neked olyan embereket akiknek valoban lenne okuk a depressziora es az ongyilkossagra. Utana ra fogsz jonni hogy a te bajaid azokhoz kepest kutyaf@$za. Nem viccelek. Ha ugygondolod hogy neked nehez a sorsod,irj egy uzenetet es ha a kozelben vagy akkor szemelyesen, ha messze akkor online videochat-ben megmutatom milyen az igazi kilatastalan helyzet.
2018. jún. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
95%

Nem segítene ez rajta, nem szándékosan hozza elő ezeket a gondolatokat. Ezt csak úgy értheted, ha már voltak ilyen gondolataid..:(


Én azt tanácsolom, hogy pszichológushoz menj előbb. Ha gondolod, tudok is ajánlani valakit aki mellettem volt azon az úton, amikor kijöttem a depresszióból. (Kórházba is kerültem, nagyon beteg voltam ) de most már újra egyetemre járok és úgy érzem jól alakul minden.

2018. jún. 11. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, az első megmondja. :DDDDDDD Nos, engem sosem vigasztalt az, hogy Afrikában éheznek, sőt, csak rosszabbul éreztem magam miatta. Különben is, mindenkinek a saját problémáit kell tudni feldolgozni, és ha nincs meg hozzá a kellő tudás, akkor tök mindegy, hogy a szomszéd Etelka néni még rosszabb helyzetben van.


Menj amúgy pszichológushoz, nem fognak bezárni emiatt. Tapasztalat. Esetleg akkor zárhatnak be, ha önsértés miatt elvisz a mentő, és te a dokinál is azt hajtod, hogy meg akarsz halni. Na, akkor önveszélyesnek számítasz, és addig ott leszel, amíg meg akarsz halni.


22/N

2018. jún. 11. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Beszélgetnek veled, írnak fel gyógyszert, elküldenek pszichológushoz.

Csak akkor utalnak be bentfekvésre, ha azt mondod, hogy ahogy kimész a rendelőből, megölöd magad, de sztem ha nagyon akarod, akkor is visszautasíthatod az ellátást, vagy kidumálhatod magad, hogy nem úgy értetted, stb.

Szóval ha vagdosod magad és szeretnél meghalni, akkor nem zárnak be sehová.

2018. jún. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!