Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akinek maniat okoz antidepress...

Akinek maniat okoz antidepresszans mellekhataskent, az bipolaris?

Figyelt kérdés
Vagy azt nezik, hogy gyogyszerhatastol fuggetlenul van-e mania a betegnel es az a bipolaris zavar?

2018. jún. 13. 13:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mindegy, hogy mi okozza, ez már mániás depresszió. De nekem csak ideiglenes volt, mert 2 hónap után átment depresszióba a dolog. Leszoktam a gyógyszerről, és most jól vagyok.
2018. jún. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Dehogy! Az antidepresszáns ha mániát okoz akkor az csak mellékhatás! Örülj neki hogy nem vagy depressziós :)
2018. jún. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
A mania semmivel sem jobb a depresszional. Maximum a beteg ugy erzekeli.
2018. jún. 13. 16:43
 4/13 A kérdező kommentje:
Olyan meg nincs hogy "ideiglenes", maximum depresszios fazisba kerult az illeto.
2018. jún. 13. 16:44
 5/13 anonim ***** válasza:

Lehet az alapbetegség és lehet a mellékhatás. Ezt nehéz elkülöníteni és az orvosok sajnos hajlamosak az utóbbit figyelmen kívül hagyni.

Így vagyok én már tizen sok éve papíron bipoláris, pedig csak egyszer volt mániás fázisom, antidepresszáns szedésekor. Azóta antipszichotikumon+antidepresszánson élek..

2018. jún. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
5-ös! Jajj szegény de hát minek szeded azt a sok gyógyszert?
2018. jún. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Egyrészt, mert függő lettem. Másrészt sokszor kerültem olyan állapotba, hogy kórház lett a vége.
2018. jún. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Csak tudom, hogy van-e ideiglenes, majdnem 1 évig kezeltek gyógyszerekkel :D Az ember nagy valószínűséggel nem fog leragadni az egyik állapotban még gyógyszerrel se. Az antidepresszáns először felpörget, majd mikor "elvégezte a dolgát" és szeded a gyógyszert továbbra is, átadja a helyét a depressziónak.
2018. jún. 14. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Tenyleg 8-as? Engem 12 eve kezelnek, ugyhogy ezt buktad a kis 1 eveddel :D NINCS olyan, hogy ideiglenes. Kizart hogy te ezt orvos szajabol hallottad volna, mert ilyen nincs.
2018. jún. 14. 08:40
 10/13 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező. Tényleg nem orvos mondta, hanem én tekintek a mániámra ideiglenes koszaként.
2018. jún. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!