Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez mi lehet, hogyan tudok...

Ez mi lehet, hogyan tudok ebből kimászni?

Figyelt kérdés

Szorongásaim már régóta megvannak, ami csak bizonyos szituációkba jelentkezett. De mostanában hangulatingadozás is vannak. Egyik pillanatban jó kedvem van túlságosan is, olyankor sok hülyeséget összehordok, és szinte mindenen nevetek. Másikban meg teljesen magam alatt vagyok és hiába vesznek körbe emberek, akkor is magányosnak érzem magam. Kezdenek előjönni kényszer-tevékenységek, fal mellett vagy bútornál mászkálók elkezdem őket kocogtatni szinte mindig(valamikor már észre se veszem), eddig csak akkor jött elő ez mikor eléggé intenzív volt a szorongásom. Valamikor ez a rossz érzés annyira felerősödik, hogy a falat ütőm. Alkohollal próbáltam elnyomni, de csak rosszabb lett, mikor a tudatom kezdet kitisztulni, földön fetrengtem, telefonomat vágtam a falhoz teljes erőből. Jönnek elő negatív emlékek, pl. mikor valamilyen szinten az életünk volt veszélybe, iskolába megaláztak/bántottak és nyíltan hülyéztek le, én meg az állításukra próbálok rácáfolni(kezdem úgy gondolni, hogy igazuk is volt) stb. Butának és a társadalom számára feleslegesnek érzem magam. Sokszor azt gondolom, hogy mindenkinek jobb lenne, ha én nem lennék, mert csak egy hátráltató tényező vagyok az emberek számára. Hiába próbálok kitörni meg tenni, valami mindig keresztül húzza a számításaimat.



Pszichológushoz jártam, de végén már lemondtam az időpontot. Nem tudtam vele őszinte lenni, rengeteg dolgot elhallgattam. Aztán megint kértem, de meggondoltam magam és ismét visszamondtam.


2018. jún. 13. 22:41
 1/6 A kérdező kommentje:
Elnézést ha kicsit zavarosra sikeredett!
2018. jún. 13. 22:41
 2/6 anonim válasza:
100%
Ahogy leírtad nekünk ilyen értelmesen, a pszichológusodnak is el kell mondd. Ha ez mégsem megy, mert úgy tűnik, nem megy, tedd le elé ezt a mostani írásodat.Így ahogy van, ne változtass rajta, mert gyönyörűre sikeredett. Nem zavaros egyáltalán, ennek alapján ő már tudni fogja,hogy segítsen. A leírt tüneteid alapján én azt gondolom, hogy bipoláris betegségben szenvedsz, amit tünetmentesen lehet tartani rendszeres gyógyszerszedéssel. Egyedül élsz? Miért nem fogja meg vki a kezed?
2018. jún. 14. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is bipoláris depresszióra tippelek (olvastam erről egy könyvet...). A pszichológus már nem elég, pszichiáterhez kell fordulnod. Ő olyan gyógyszert ír majd fel neked, ami tünetmentesen tart, és ugyanolyan lehetsz mint bárki. Sokkal jobban fogod érezni magad, és a negatív gondolatok is elmúlnak majd.
2018. jún. 23. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Azóta pár dolog változott. Pszichológushoz újra elmentem, de leírva se tudtam ezt tudatni vele. Ő is jobbnak látta, ha szó helyett írásban közlöm vele, azt ami szóban nem megy. De itt is problémába ütközött a dolog, amit leírtam azt végül fel kellett olvasnom. Egyszer csináltam meg. Utána még írtam, de ezeket már nem olvastam fel, így a kérdésemben leírt dologról se szerzett tudomást. Terápiának vége lett, mert nem sikerült megtalálni a számomra megfelelő módszert.
2018. nov. 21. 14:51
 5/6 A kérdező kommentje:

# 2 nem élek egyedül, csak rengeteget vagyok egyedül a gondolataimmal, mert az engem körbevevő embereknek megvan a saját kis életük. Hiába vagyok családba, mert ilyen dolgokról nem beszélünk, ezen a téren olyan mintha idegen emberek közt lennék. Érzéseimről, meg az ilyen fajta gondolataimról nem merek beszélni, nagyon ritkán volt ez téma nálunk.

Mikor a kérdést kiírtam, akkor érettségi előtt álltam. Nagy nehezen leérettségiztem. Aztán hogy emberek közt legyek, és lefoglaljam magam, gyorsan munkát kerestem, és estin elkezdtem csinálni egy második szakmát de nem lettem ezzel se sokkal beljebb. Iskolát félbehagytam, munkahelyem megvan még, de kb. olyan mintha itthon ülnék, azzal a különbséggel hogy fizetnek érte.



Amúgy 2 pszichiáternél is megfordultam, de ott még annyit se tudtam beszélni, mint a pszichológusnál. Szorongás az szemmel láthatóak nálam, ezekre a tünetekre írtak fel gyógyszereket. Elsőnél évekkel ezelőtt voltam, ő először ataraxal, majd xanaxal próbálkozott. Ezek a gyógyszerek nem váltak be. Másik szakembert pszichológus tanácsára kerestem fel, ő nála kb. 5percet voltam bent. 5perc alatt generalizált szorongást és szociális fóbiát alapított meg, erre Tritticot írt, amit nem szedtem sokáig, mert az iskolai teljesítményemet eléggé bekorlátozta. Pszichológus meg a pszichiáter is azt mondta majd beáll, még egyszer elmentem a pszichiáterhez, ott már csak 2 perc volt amit bent még elmondtam a tapasztalt mellékhatásokat. Amire annyi volt a válasz hogy "szedje tovább!" és kiküldött, aztán hívta soron következő beteget. Háziorvoshoz is mikor lemegyek valamiért, látja hogy szorongok, és nyugtató injekciókat add, vagy nyugtatókat ír fel. Ezek az injekciók pedig kiütnek, és fél napokat alszok tőlük.

2018. dec. 17. 00:01
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez sajnos nekem is bipolarisnak tunik, ahogy a tobbiek is mondtak. Pedig muszaj lesz uj gyogyszert kerni, ragaszkodj hozza, hogy a mostani nem jo.
2018. dec. 17. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!