Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy külföldi mentális egészség...

Egy külföldi mentális egészségközpont vajon jó ötlet lenne?

Figyelt kérdés
Régóta küzdöm hangulatzavarokkal, depresszióval és krónikus fáradtsággal. Sok trauma ért az életben. Úgy érzem a lelkem darabokban van és egyedül képtelen vagyok összerakni újra a darabjait. Kipróbáltam már mindent, pszichológusról pszichológusra jártam és sehol sem találtam megoldást. Viszont hallottam Svájcban egy mentális egészségközpontról. Jó ötlet ez? Segíthet? Tud valaki tapasztalatokat írni amit akár maga akár az ismerősei tapaztaltak?
2018. jún. 14. 15:20
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
68%

Aki a szexturizmusrol irt, az nem lehetne hogy fejbe lovi magat? Koszi.

Kerdezo szerintem nem jutnal elobbre Svajcban. Itthon is vannak jo pszichologusok, pszichiaterek, terapeutak. Lehet hogy nem joknal voltal. En pl tb alapon talaltam meg a jo szakembereket es maganban csalodtam. Svajcban miert lennenek jobb szakemberek? Csak ott hagynal egy vagyont es nem valtozna semmi. Nem bantasbol mondom, csak nincs logika az egeszben.

2018. jún. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

"mindenhol csak lenéznek, megaláznak és lekicsinyítenek"


En sehol nem tapasztalyam ilyet. Semmilyen rendelesen vagy korhazban. Pedig jo sok helyen voltam mar. Nem lehet, hogy csak te elted igy meg?

2018. jún. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Dehogy nem! Lehet! Az ilyen embernek mindig a hátán törik a sót, és soha nem kapunk elég vacsorát!
2018. jún. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
26%
Svájcban vannak a világ legjobb ilyen központjai, szerintem ez nem véletlen. Talán nem nagyobb a szaktudás, de a finom kis részletek, az hogy emberként kezelnek és úgy is érzed magad rengeteget tud segíteni. Rengeteg panaszt tudnak célirányosan kezelni. Míg az otthoniak egy sémáy húznak rá mindenkire. Külföldön élek, az itteni színvonal össze sem hasonlítható a magyarországival semmilyen szempontból, nincs kolbászból a kerítés, itt is keményen kell dolgozni, de aki idejön és komolyan gondolja és így is áll hozzá az nem bánja meg. Az egészségügyi ellátás sokkal modernebb környezetben történik sokkal modernebb és korszerûbb eszközökkel. Én azt ajánlom probáld meg. Te tudod mi a legjobb neked és ha ezt érzed helyesnek akkor ne habozz! És ne a gyakoris megmondóemberektôl várj választ, nagyrészüknek foggalma sincs mi az a depresszió, milyen lelkileg szenvedni, még örülnek is ha belerúghatnak egy ilyenbe.
2018. jún. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
51%

"itt is keményen kell dolgozni, de aki idejön és komolyan gondolja és így is áll hozzá az nem bánja meg."


Utolso te mirol beszelsz? Nem dolgozni akar kimenni. El kene olvasni talan a kerdest, nem gondolod?

A pszichiatriaban meg ugyanazokat a modszereket hasznaljak itthon is. Attol, hogy szallodaszeru kornyezetben lesz, nem fog elobb meggyogyulni. Ha itthon minden baja volt, hogy megalaztak stb, akkor kint meg azon fog sopankodni, hogy "kulfoldikent kezelik" meg ilyenek. Aki egy egesz orszagban nem talalt megfelelo szakembert, az kint sem fog, ahol raadasul nem is az anyanyelven szolnak hozza. En is kulfoldon elek mar regota es a legtobb beteg azt mondja, hogy bar nem szallodasak a korhazak, Mo-n jobbak a pszichiaterek, pszichologusok. Ha valaki sznob, az persze mas kerdes. Ez nem olyan mint mondjuk egy sebeszet vagy plasztikai sebeszet, hogy kint felszereltebb a korhaz. Ilyet még eletemben nem hallottam, hogy valaki azert ne gyogyuljon meg, merthogy itthon nincs jo szakember.

2018. jún. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Ja es szamomra az is rejtelyes, hogy miert nem svajci oldalakon keres valaszokat egy svajci klinikaval kapcsolatban. A vilagon sehol senki nem tud meggyogyulni, csakis Svajcban osztogatjak a megoldast, uzenem mindenkinek.
2018. jún. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

"nagyrészüknek foggalma sincs mi az a depresszió, milyen lelkileg szenvedni, még örülnek is ha belerúghatnak egy ilyenbe"


Beszeltel a gyakorisok nagyreszevel es bele lattal az eletukbe is?

Ki rugott itt bele? Normalis vagy?

2018. jún. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

"Aki egy egesz orszagban nem talalt megfelelo szakembert, az kint sem fog, ahol raadasul nem is az anyanyelven szolnak hozza"


[link]

ápr. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!