Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lassan semminek nem tudok...

Lassan semminek nem tudok örülni, még csak ábrándozás szintjén sem. Melyik agyi rész defektje váltja ki mindezt?

Figyelt kérdés
Egyszerűen 27 éves férfiként lassan szó szerint semmi nem vált ki bennem örömérzetet. Még ábrándozás szintjén sem. Gondolhatok egy jó szexre, pénzre, karrierépítésre, utazásra, evésre, ivásra, egy jó meghitt kapcsolatra, semmi nem mozgat meg. Tehát nem arról van szó, hogy valami nincs meg az életemben és azért vagyok ilyen, hanem még gondolati szinten is úgy vagyok vele, hogy inkább nem kellene. Nem nézek filmeket, nem hallgatok semmilyen zenét. Mondhat bárki bármit, hogy ezt csak én képzelem be magamnak, hogy agyi probléma, és csak nem merek semmit csinálni, lépni, ez sajnos nem így van. Tényleg nem tudom mi az oka annak, hogy az én agyam semmilyen tevékenységért nem jutalmaz? A szegény, megtört embereknél legalább létezik az "álmodik a nyomor" érzés, nálam még ennyi sincs.

2018. jún. 15. 14:40
 1/3 anonim ***** válasza:

kiégés...igen, megvan a megoldás, legyél te is

Gyár-marta, szép, sovány, bús alvó,

Melle horpadt, válla kiáll,

Arcán zúzos, jeges nedvesség,

Mosolyog. Szent, nehéz álmában

Urabb, mint egy király.

...

Kevesebb vért a köhögésnél

És a munkánál több erőt

S hogy ne kellessen megjelenni

Legalább tíz-húsz esztendőig

Az Úr szine előtt

*

A kényelmes élet, a mechanikus munkák, a képzelőerő legyöngítése, elsorvasztása a kész képek (filmek, gépek) által, okozhat ilyen kiégést. Szemző-szembe állni egy emberrel, beszélgetni, figyelni az élő eleven embereket, állatokat, növényeket, a világot, valamilyen módon kifejezni (rajzolni, festeni, írni zenélni, énekelni, színjátszani, legalább, de fütyörészni) a természetben szemlélődve mászkálni az pedig gyógyító erő. Ennek mélységes oka van.

2018. jún. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Próbálj elmenni pszichológushoz :) lehet valami depresszió lesz.
2018. jún. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nalam is ez van. Sajnos ezek depresszios tunetek, szerintem is pszichologus kene.
2018. jún. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!