Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek nem a media es ez...

Szerintetek nem a media es ez a mai felgyorsult vilag generalja ezt a rengeteg depressziost, bipolarist, panikbeteget stb betegseget?

Figyelt kérdés
(Persze orokletes is lehet meg a gyerekkori elmenyek, traumak.)

2018. jún. 15. 21:30
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
38%

Igen. Gondolj bele, hogy a családok egyre kevesebb időt töltenek együtt, és a fiataloknak egyre több infóra kell reagálniuk rövid időn belül.


Egyébként szerintem a betegségek eltúlzásán azt is értheti valaki, hogy vannak, akik azonnal leírják a mentális betegeket. Például én borderlineként ezerszer megkaptam, hogy egy idő után biztosan megcsalom a páromat, és őt állítom be hibásként... Nem, nem történt ilyen. Ráadásul a betegségeken belül is vannak reményteljesebb, jobb pillanatok.


22/N

2018. jún. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
11%
#10 főleg a depresszióval, social anxietyvel, OCDvel szoktak dobálózni. ide persze nem azokat értem, akiket diagnosztizáltak ezekkel a betegségekkel, hanem akik elolvassák, és 'ó hát ez totál én vagyok', de orvoshoz nem mennek el. meg néha vannak divatfóbiák pl typophobia, vagy divatallergiák, pl mostanában a gluténallergia (bár ez már nem a mentális betegség kategória)
2018. jún. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

A gluten es mas elelmiszerek pont hogy okozhatnak tobbek kozott mentalis betegsegeket, szoval ez nem "divat". Ez egy tipikusan megalapozatlan, legbol kapott okossag. Utana kellene olvasni, foleg angolul.

Az altalad emlitett apro lyukaktol valo felelem meg... keress ra kepekre es fraszt fogsz kapni. Errol ennyit.

2018. jún. 16. 16:45
 14/25 A kérdező kommentje:
2018. jún. 16. 16:46
 15/25 A kérdező kommentje:
*  Ez egy tipikusan megalapozatlan, legbol kapott okossag - a valaszolo reszerol.
2018. jún. 16. 16:48
 16/25 A kérdező kommentje:

Magyar cikk


[link]

2018. jún. 16. 16:53
 17/25 anonim ***** válasza:
11%

egy szóval nem mondtam, hogy nem létezik gluténallergia vagy typophobia. azt mondtam, hogy sok ember saját magát diagnosztizálja ezekkel, és nem az orvos. a glutén annak okoz problémát, aki konkrétan allergiás rá. aki nem az, annak semmi baja nem lesz a gluténfogyasztástól.

a divattypophobiásokkal az a baj, hogy azt hiszik, hogy attól, hogy jaj de nem jó nézni azokat a képeket, azt jelenti, hogy ők is fóbiásak. a valóság az, hogy aki tényleg ebben a fóbiában szenved, annak konkrét pánikrohama van az ilyen képektől ÉS valós dolgoktól, pl nem tudnak tésztaszűrőre nézni vagy sajtreszelőre. mindennapi dolgok olyan nehézségeket okozhatnak, amitől pl munkaképtelenek lesznek. azért ez marhára nem ugyanaz a szint, hogy jaj de creepy az a kép a lótusz terméséről. tehát röviden: a divatfóbiások elveszik az igazi fóbiások hitelességét

én amúgy kifejezetten imádom a typophobiát kiváltó képeket.

2018. jún. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Hu de szakertonek gondolod magad, de nagyon laikus vagy. Tobbre szora nem is meltatlak. :D
2018. jún. 16. 19:05
 19/25 anonim ***** válasza:
nem állítottam, hogy szakértő lennék, nem tudom miből szűrted le. esetleg olyat mondtam, amivel nem értesz egyet? fejtsd ki, kíváncsi vagyok az álláspontodra. nem vitatkozni jöttem ide
2018. jún. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Amugy meg az "trypophobia" (tripofóbia) te nagy okos. Egyszer se tudtad leirni rendesen :D nezegessed csak a kepeket, addig se ide irkalod a hulyesegeidet.
2018. jún. 16. 19:11
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!