Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez még a depresszió tünete?

Ez még a depresszió tünete?

Figyelt kérdés

Kb egy éve lettem diagnosztizálva enyhe depressziós epizóddal. Eddig is voltak hangulatingadozásaim de most már sokkal erősebbek . A probléma lényegében az lenne, hogy egyszer csak rám jön az 5 perc (ezt nem tudom hogy tudnám jobban megfogalmazni) Tele vagyok energiával ha lehetne végig futnám az egész focipályát, jár a lábam szinte ugrálok örömömben. Elkezdem tervezni a jövőmet és várom a nagybetűs életet. Nagyon magas az önbizalmam nem érdekel mások véleménye. Na ez most ez így király is lenne ha nem tartana körülbelül olyan pár óráig (van amikor egy fél óráig) és utánna semmi. Mintha fejbe vágtak volna vagy nem is tudom. Megint rosszul érzem magam. Kévés az önbizalmam szinte már az öngyilkosságon gondolkozok stb. Ez egy kicsit megijeszt... Körülbelül 3-4 hónapja kezdődött előtte nem volt ilyen. Ja és pajzsmirigy alulműködésem is van. Nem tudom hogy ez közrejátszik-e bár nem sok esélyt látok mivel az inkább fáradtságot okoz.

A válaszokat pedig előre is köszönöm



#depresszió #hangulatingadozás #Enyhe depressziós epizód
2018. jún. 16. 22:19
 1/2 anonim ***** válasza:
Igen ez meg a depresszió tünete jo lenne ha abbahagytad a pszichologust akkor visszamenni hozza vagy ha meg jarsz akkor ezeket elmondani neki. Es a rossz gondolatokat probald elnyomni pl zenehallgatas legyen a telefonodon ilyen esetekre mondjuk par olyan szam ami felvidit vagy szinezes lehet ez egy kicsit óvodas de megnyugtato vagy mennye el ilyenkor egy kort futni vagy setaln nezzel vicces videokat. Tudom hogy ilyenkor nehez masra gondolni a rosszon kivul de nekem is voltak vannak ilyen problemaim es ezt tanacsoltak es van amikor bevallik es olyan jo erzes erot ad egy kovezlezo ilyen esetnel hogy ha sokat gyakorlok akkor siketul ezen tuljutni :)
2018. jún. 17. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi tanácsokat :) ezeket már én is probáltam. Zenével és rajzolással szoktam általában elterelni a figyelmem de nem nagyon válik be sajnos. Pszichologushoz pedig tervezek elmenni.
2018. jún. 17. 14:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!