Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Úgy érzem komoly gondok...

Úgy érzem komoly gondok vannak velem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kicsit talan hosszu szoveg lesz, nem is tudom hogy irjam le pontosan, erthetoen ezt az egeszet, de megpróbálom:


23 eves vagyok, es ugy gondolom hogy mentalis betegsegben szenvedek, pontosabban súlyos depresszioban evek ota (egy masik nagyobbik tesom is szenvedhet ebben, vagyis amely jeleket megfigyeltem rajta, az rajtam is kiszokott jonni), mivel legtobbszor pesszimista, negativ vagyok sok mindennel kapcsolatban, legyen az valamilyen tevekenyseg, tervek, stb.

Itt egy link: [link]

Ha elolvassatok a "A depresszio tunetei" reszt akkor abbol rengeteg dolog megfigyelheto nalam.

Nincsen tul sok erdeklodesi köröm sem, ugy ertem szabadidos. Jatsszani szeretek videojatekokkal, (inkabb szerettem mert mar nem sok kedvem ehhez sincsen) vagy zenethallgatni es kb ennyi. Önbizalmam is hianyzik teljesen, nem merek belenezni a tukorbe, mert akkor csak egy luzer valakit latok benne, egy olyan valakit aki csak rossz dontesek sorozatat hozta mindig. Tarsasagi ember sem vagyok, inkabb az a visszahuzodo, csendes, felenk tipus vagyok, baratom is csak 2 van osszesen.

Tobben mondtak mar hogy nem vagyok egy buta ember mivel egyetemre is jartam (amit persze be sem fejeztem, de erre meg kesobb visszaterek).

Sokszor gondolkodtam ongyilkossagon is es csak ugy hirtelen ramjon a letortseg, kedvetlenseg egyik pillanatrol a masikra, ebben az allapotban kizarolag rossz dolgokat erzek, hogy mi mindent rontottam el eddigi eletem soran. Rengetegszer csak a multra tudok gondolni, hogy mennyire jo volt minden regen, tehat nem latom a pozitiv jovokepemet, nem a jelent élem, csak úgy vagyok a vilagban. Baratnom sem volt meg soha, pedig szeretnem megtapasztalni hogy milyen erzes amikor van az embernek. De ilyen allapotban nem hiszem hogy lesz majd.

Talan lekene irnom azokat a dolgokat amiket rosszul, traumakent ertem meg es nem tudtam rajtuk tovabblepni?

Mit tanacsoltok? Mit csinaljak? Menjek haza Magyarorszagra? Mert most jelenleg kulfoldon dolgozom.



2018. jún. 21. 18:49
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Masok szerint?
2018. júl. 28. 17:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!