Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valószínűleg lelkiprobléma-gyö...

Valószínűleg lelkiprobléma-gyökerű hasmenés, hasi görcs mélyebb okának felderítéséért hova érdemes fordulnom?

Figyelt kérdés

Volt már egyszer egy ilyen időszakom kb. két és fél..három éve, akkor mondjuk sokkal rosszabb volt a helyzet, most azért határozottan enyhébb (egyelőre). Ételfajtákkal nem igazán összefüggésbe hozható, visszatérő enyhébb hasmenés, alhasi görcsökkel, bugyborgással, főleg reggel-kora délelőtt. Ebédidő után és este soha. Ami biztos, hogy (kulturált mértékű = 2-3 sör) alkoholfogyasztás ront rajta másnap reggelre, nagyjából ennyit sikerült megfigyelnem.


Akkor, az előző ilyen időszakban több lelkileg nehéz helyzet is összejött egymásra (költözés és az új helyen magány érzése, húzós egyetemi félév, testvérem lelki gondjaiból alakuló családi széthúzásokban békítő szerepem, stb.), és végül volt egy pont, amikor elegem lett. Elmentem orvoshoz is, meg mindezeket a dolgokat is szándékoltan magam mögött akartam hagyni, és újrakezdeni az új helyen mindent. Ugyanezzel egy időben az öcsém problémája is megoldódni látszott. A továbblépés nekem úgy érzem, sikerrel is járt, mire az orvosi kivizsgálásnál alhasi UH időponttal sorra kerültem, közel egy hónapja nem volt már konkrétan hasmenésem. És onnantól még egy-két hónap múlva ugyanúgy ehettem-ihattam kb. bármit, rendben volt az emésztésem, mint a megelőző 21 évben. Ja, természetesen sem fertőzést, sem szervi elváltozást nem mutattak ki.


Mindezek ellenére nem voltam meggyőződve arról, hogy ez csak lelki eredetű betegség volt, de idén május közepén testvéremről kiderült, hogy igazából mégsem sikerült túllépnie a gondjain (iskolai problémák, ami miatt fogalma sincs igazából, mit szeretne kezdeni az életével), csak jól leplezte mindezt. A két évvel korábbihoz mérten mondhatni "hűvösebben" fogadtam a dolgot, és eldöntöttem - el is mondtam mindenkinek -, hogy nem fogom a saját terhemre megvédeni őt a cselekvésképtelensége következményeitől. Viszont mindezek mellett nyilván kicsit aggódom érte, és nem szeretném teljesen lecsúszni látni. Nos, erre rá három hétre pedig jött megint ez a felfordult emésztés.


Magyarán, és röviden összefoglalva: gyakorlatilag úgy érzem, tudom hogy mi az a problémakör, ami kelti ezt a betegséget - azt viszont nem, hogy hogyan építhetném le ennél jobban. Ebben hová-kihez (szakemberhez? vagy valamilyen könyvben leírt módszerhez?) tudnék segítségért fordulni?

(23/F)



2018. jún. 24. 14:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát nemtudom amikor én folyamatosan fostam es szarul voltam, az orvos megállapította, hogy pánikbeteg vagyok és nyugtatókat írt fel. Aztán kiröhögtem és kértem egy beutalót gasztroenterológiára ahol kiderült, hogy laktózérzékeny vagyok.
2018. jún. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Felmerült az első felbukkanásakor bennem is, hogy ételallergia.. Viszont azt erősen kétlem, hogy ha az lenne, akkor több mint 2 éven át teljesen tünetmentes tud lenni, majd egyik hétről a másikra visszatér, "véletlenül" pont egy ilyen eseményt követően.. (Nem, mondjuk pánikbetegnek valóban nem tartanám magamat. :D)
2018. jún. 24. 19:15
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hová fordulj..

Nekem stresszhelyzet alatt rögtön marja a hasam, a torkom a sav, után 1-2 órával már megy a hasam is..ha nagyon durva napom van, akkor 4-5x is mennem kell, olyankor csak víz jön már belőlem.

Ezer orvosnál voltam..amikor fájt is a hasam sokáig, akkor kiderült, hogy begyulladt a vastagbelem és nagyon szigorú diétát kellett követnem, majd 1 hónap alatt elmúlt.

De azóta is mindig megy a hasam, ha stresszelek..én már elfogadtam, hogy ez van :D

2018. jún. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!