Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen "betegségre" utalhat...

Milyen "betegségre" utalhat az alábbi?

Figyelt kérdés

Amikor alárendelt helyzetben vagyok, akkor nem tudom magam megvédeni. Elcsuklik a hangom, könnyes lesz a szemem. Sajnos volt már rá eset, hogy a főnököm előtt elsírtam magam.

Pl. egyik alkalommal behívott, hogy beszéljük át az elmúlt 3 hónapot. Ilyen beszélgetésekre mindenkit be szokott hívni időközönként.

Akkor elmondta a meglátásait, amelyben egyaránt volt pozitív és negatív visszajelzés is.

De én valami miatt mindig a hibákra figyelek és akkor, ott is elsírtam magam, mert belül dühített, hogy nem jól végzem a munkám.

A főnököm mondta is, hogy a negatívumok nem kritikák, hanem a fejlődést szeretné elősegíteni. Meg van elégedve a munkámmal, semmi probléma nincs.


De akármi van, hasonló helyzetekben az történik, amit leírtam.


30/N


2018. jún. 24. 17:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Tehetetlenség. Nem betegség. Ki vagy szolgáltatva, nem tudod megvédeni magad, mert rosszul járhatsz, és dühödben csak sírni tudsz.
2018. jún. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

És mit lehet/tanácsos tenni?

Ugyanis azt már észrevettem, hogy nem az a probléma, hogy a másik volna velem durva, hanem a hiba bennem van.


A "Xard le!", "Válts munkahelyet!" nem jó tanács, mert akárhol kerülök hasonló helyzetbe, ugyanúgy reagálom le.

2018. jún. 24. 18:01
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem sokat tudsz tenni. Neked kell tudni, most túlérzékenység miatt sírsz, vagy dühödben, mert nem mersz neki ellentmondani? Ezt neked kell tudnod, ennyire ismerned kell magad.

Amúgy a megoldás, kicsit keményebbnek, öntudatosabbnak kell mutatkoznod, még ha belül nem is érzed magad erősnek, határozottnak.

2018. jún. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Valószínű, hogy nagymèrtékű önbizalom hiány ez, a te beàllítottsàgod is ismerni kellene ahhoz hogy ez biztosra kimondható is legyen. De, még a nemed, életkorod se ismert.

Amit javasolnék:

Munkahelyen kívüli sikerélmények begyűjése. Rukkolj elő sűrűbben valamivel, kèrj véleményt a környezetedbe élőktől, a családodtól, szimpla baràt/baràtnőtől. Minél több a sikerèlmény visszajelzés feléd annál jobban feldolgozható szàmodra a kudarcnak vélt hallottak. Fontos, hogy ne éld meg súlyosabbnak a munkahelyi negatívomokat mint a környezetedbe esetlegesen előfordultakat.

(Cristian)

2018. szept. 21. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!