Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek ezzel a "betegségg...

Szerintetek ezzel a "betegséggel" vagy nem tudom minek nevezzem, mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

Van egy nagyon fura problémám, ami általános iskolás korom óta (most már 30 éves vagyok) kísért. Ez pedig az, hogy mindenben amit megszeretek vagy tetszik, vagy jónak találom, akaratlanul is elkezdek hibát keresni, míg végül megutálom, mintha direkt keresném a dolgokban hogy hol csalódhatok bennük, és amikor megtalálom olyan mély szomorúságot és undort érzek, hogy beleszédülök is szinte hányingerem lesz.

Mondok példákat, gyerekkoromtól kezdődően. 8-9 éves voltam, nagyon szerettem játék autókkal játszani, volt egy kék autó a kedvencem, aztán egyszer csak bekattant, hogy dehát van egy karcolás az oldalán és így már nem tökéletes, a másikak amiken nincs karcolás hibátlanok, így a kedvenc kék autómat fogtam és kidobtam a szemétbe. Találtam egy másikat ami tetszett, de abban is találtam hibát és azt is kidobtam. Később ez komolyabb helyzetekben is megjelent. Például párkapcsolatnál. Volt olyan barátnőm akit nagyon szerettem, és itt is úgy éreztem kll lennie valami hibájának, és mivel nem volt, kutakodtam, megtudtam hogy régebben nem élt épp szűzies életet, és emiatt őt is tökéletlennek éreztem, és ez is annyira bántott hogy végül szakítottam vele.


Bizonyára nevetségesnek gondoltok, de nem tudok ezen változtatni és tönkreteszem az életem ezzel. Ez valami pszichés betegség lehet nálam? Valaki hallott már hasonlót?



2018. jún. 25. 13:30
 1/7 anonim ***** válasza:
29%
Ez nem pszichés betegség, csak rosszmájúság, hogy még a kákán is csomót keresel és sajnos meg is találod, mert bármire rá lehet mondani, hogy ez rossz.
2018. jún. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Perfekcionizmusra gyanakszom...

[link]


igen, jó lenne ezt meggyógyítani, mert tönkreteszed az életed ezzel és ami nagyobb baj: a társad, családod, mások életét is.


"Homo sum, humani nihil a me alienum puto."

Ember vagyok, semmi sem idegen tőlem, ami emberi.

Publius Terentius

2018. jún. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De nem hinném hogy rosszmájúság, mert én nem mást akarok vele bántani, meg nem is mondom másnak. Csak önmagamban érzem ezt. Bármi ami iránt lelkesednék arról ilyen módon meggyőzöm magam hogy valójában egy rossz dolog. És nem akarom ezt csinálni, de tudatalatt mégis jön. Baromi rossz. Nincs örömöm az életben emiatt.
2018. jún. 25. 13:39
 4/7 anonim ***** válasza:
és akarsz-e meggyógyulni? 1. Mert ha igen, akkor az elfogadás, megértés, szeretet irányában kellene elmozdulni ebből a rohadt állapotból. 2.Ha nem, akkor búcsúzom.
2018. jún. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hmmm hasonló lehet ehhez a perfekcionizmushoz az én problémám. Csak az a fura, hogy én magammal szemben nem érzem a tökéletesség igényt. Inkább azokkal a dolgokkal szemben amiket szerethetnék. Pl másik emberek, elfoglaltság, elvek, stb. Mintha mindent el akarnék taszítani, hogy ne szeressem, de így meg nem marad semmi amiért érdemes élni.
2018. jún. 25. 13:45
 6/7 A kérdező kommentje:
Persze hogy szeretnék változni, ezért is a kérdés kiírás. Hátha valaki tud bármi hasznosat, vagy hasonló esetet. Az egyébként biztos, hogy baj hogy abszolút nem vagyok elfogadó. Ehhez hozzájöhet az is, hogy engem sem nagyon szeretett senki gyerekkoromban, és rengeteg harag és egyéb rossz érzés maradt bennem, amiktől most nem tudok szabadulni. Lehet ezeknek is van köze a dolgokhoz de nem tudom. Mert általában inkább elfojtom az ilyen érzéseimet.
2018. jún. 25. 13:50
 7/7 anonim ***** válasza:
Kötődési zavar. Ezt már akkor megfogalmaztam, amikor még nem láttam a kommentedet. Kicsi korodban nem tudtál kihez kötődni, mert nem állt melletted szeretettel senki, ezért önvédelemből elutasítod a kötődést, hogy nehogy újra csalódj. Egy pszichológus segítene túljutni, de ha ezt felismerted, már önmagad is előre tudsz lépni, vállalni tudod a kapcsolatokat, jó lenne, ha valaki már stabil lenne teljes elfogadással. [link] Meg még sok cikket találsz, ha rákeresel arra, hogy bizonytalan kötődés.
2018. dec. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!