Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Anorexiás betegeknek milyen...

Anorexiás betegeknek milyen gyógyszereket adnak?

Figyelt kérdés
...ha úgy döntenek, hogy gyógyszeres kezelés is szükséges.

2018. jún. 27. 10:25
 1/5 anonim ***** válasza:
53%

Semmilyet.


Leginkább etetik őket szondán át, de ennyi.


Ha depressziósak, akkro kapnak esetleg ellene ható készítményt, de mivel sokszor nem esznek, óvatosan kell az erős gyógyszerekkel, mert simán gyomorvérzést, fekélyt okozhat.

2018. jún. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nutridrinket mindenkinek felírják,persze 90% nem issza.. Csontritkulás veszélye miatt felírnak kálcium tablettákat, illetve depresszióra való gyógyszert (pl. szerotonin), mert a folyamatos energiahiány miatt mentálisan nagyon rossz álapotban vannak a betegek. Gyógyuláskor is fontos ez a gyógyszer, segít leküzdeni a súlynövekedéssel járó szorongást. Ezek a leggyakorobbiak, de ez mindig egyéni.
2018. jún. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha megállapitott az anorexia ténye!

A pszihiáter dönt.

Roboráló étrend,nutridrink,hizókúra.


Sajnos én egy hónapot lehúztam,kóros soványsággal,nem anorexiával a megfigyelőbe :/.

Stesszes élet,nem evés,hetek alatt 65 kilóról 50alá fogytam,házi orvos "anorexiával" vitetett be,napokig tartott hogy lássák az élelt nem direkt hányom ki.Akkor kaptam nutridrink kiegészitőt.

2018. jún. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
általában antidepresszánsokat kapnak, esetleg szorongáscsökkentőt. külön hízlalógyógyszer nincs.
2018. jún. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én Kabiven-t (infúziós tápszer), fresubin-t (ivótápszer, olyan mint a nutridrink csak ez vényes), spitomin-t (szorongásgátló) és sertralin-t (szorongásgátló) kaptam/kapok. Szóval ja, van az anorexiásoknak is gyógyszer:D
2018. aug. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!