Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Koncert es panikolas?

Koncert es panikolas?

Figyelt kérdés

Miert kaphat el a panikroham esti koncerten vagy szorakozohelyeken (is)? Nem igazan panikroham egyebkent, csak hihetetlen ideg feszultseg izgulas aggodas, mintha tenyleges stresszhekyzet lenne pl verekedes vagy barmi. Nincs igazan rossz elmenyem, megis talan ez szorongas. Azert izgat most ennyire, mert holnap megyunk fesztivalra es elegge be vagyok rezelve. Kaptam meg honapokkal ezelott 0,25os Xanaxot, hogy veszhelyzet eseten bevehetem. Nem vettem be, nem tudom mit okoz, felek tole. Ha esetleg magammal viszem az jo otlet? Ha beveszem mit okoz? Mi lesz ha megjobban ragorcsolok? Mikor kene bevennem? Tudom lehet nem kene ilyen helyekre menni, de nem akarok 20 evesen itthon ulni, mert nem tudok menni sehova. Mar kikeszit, azt erzem tonkreteszi a fiatalsagomat ez a valami. Mar lassan 1 eve tart. Segitsetek kerlek! :(

20/L


2018. jún. 27. 20:16
 1/5 A kérdező kommentje:
Arra jottem ra, igaz majd' 1 ev kellett hozza, de ha ilyenkor a baratom akar csak ranez egy lanyra akkor felerosodik ez az ideges feszult erzes es megkozelebb erzem magam a panikrohamhoz. Ez a hetkoznapokban nem gond, ha nyugodt vagyok nem erdekel. Az exbaratom feltunoen csinalta sot ezeket meg kozolte is, anno sokat idegeskedtem miatta, igah nem ilyen szinten... meg hat nem volt annyra ijeszto, mert tudtam az okat, hogy eppen miert vagyok ideges. Koze lehet hozza ennek, hogy ilyen lettem? Mit kene tennem, hogy elmuljon? Hogy lehet ezt fejben iranyitani? Nem akarom de ragondolok es ugymond kiprovokalom hogy meg feszkosabb legyek. Kenyszergondolat? Ezt hogy lehet kezelni? Bolond lennek?
2018. jún. 27. 20:25
 2/5 anonim ***** válasza:
Úgyis esik az eső a VOLT-on, meg holnap is egész nap, hagyd ki.
2018. jún. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem fejtsd meg, mi az amin aggódsz. Csak akkor tudsz megoldani egy problémát, ha megismered.

Egy kicsit hagyd, hadd vigyen magával, akár le is írhatod a szavakká formálódott érzelmeid, hogy majd tiszta fejjel is át tudd gondolni. Bármi is a félelem, a szorongás tárgya, ha konkrétan tudod, hogy mi az akkor tudod kezelni. Irracionális félelem, szorongás szinte bármivel szemben kialakulhat... Pókok, víz, emberek, kócos haj, sötétség, bármi.

Mész fesztiválra így is úgy is, de utána adj magadnak időt megfejteni ezt. Kísérletezd ki, hogy ha például "otthon ülsz" 3 napig és közben nem azon stresszelsz, hogy elpazarlod a fiatalságod, mert 3 napot elengedhetsz, mondván, egy kis mentális szünetet tartasz, akkor mire jutsz.

Láttam olyat például, hogy valaki éveken át rettegett attól hogy valami betegsége van és meg fog halni. Több barát tanácsára kivizsgáltatta magát gyakorlatilag minden téren és mindenhonnan azt hallotta, hogy teljesen egészséges, semmi problémája nincs (mivel fiatal és tényleg egészségesen él), így a halálfélelme gyakorlatilag elmúlt - annak ellenére is, hogy irracionális volt - nem rontja az élete minőségét.

Azt pedig ne gondold, hogy ha kevesebb szórakozóhelyre jársz, akkor kevésbé tartalmas az életed. Nekem a legtöbb tartalmat az egy személlyel történt találkozók és a kisebb összejövetelek jelentették, jelentik. Kinek mire van szüksége, igénye. Fiatalságod megélését, annak minőségét a saját értékrended szerint ítéld meg, ne mások elvárásai alapján. :)

Egyébként ha bevennéd akkor mondjuk fél órával az előtt vedd be, hogy odaérsz, viszont akkor alkoholt ne igyál. Gyógyszert és alkoholt a legtöbb esetben nem ajánlatos keverni, csúnya vége lehet.

2018. jún. 28. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szociális szorongással, annak legerősebb tombolása idején, mikor boltba vagy postára menni is szenvedés volt, elmentem koncertre, ahol tudtam jól hogy a "magam félék" vannak, ahol nem vetnek meg 1-1 feliratért a fekete pólón, sőt érdeklődve vagy mosolyogva tekintenek rá. Vadabb koncerteken tapasztaltam meg, hogy a pogo darálóban micsoda összetartás van, bárki is vagy, ha ott vagy köztük közéjük tartozol és gondjaidat viselik. Elesni nem engednek de ha sikerülne is öten nyúlnak érted. Ezek a tapasztalatok az én szorongásaimat, amelyek az ilyen helyekre vonatkoznak teljesen eloszlatták.

Budapesti helyszínű rock, metal koncertekre érvényes, más műfajban vagy más helyeken előfordulhatnak más játékszabályok.

2018. jún. 28. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Alkoholt amugy sem igazan merek inni, felek hogy az is rasegit, hogy elojon. A cigirol igy szoktam le.
2018. jún. 28. 09:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!