Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Állásinterjún beszéljek az...

Állásinterjún beszéljek az öngyilkossági kísérletből származó hegeimről?

Figyelt kérdés

5 évvel ezelőtt volt egy öngyilkossági kísérletem. Mindkét alkarom tele van hegekkel, összesen kb 60 db, ezeknek kb a fele varrva is van, és habár látszik hogy régi hegek, de feltűnőek, és egyértelmű hogy miből származnak.

Az állás egy kis üzletben eladói munka lenne, tehát emberekkel kell foglalkoznom. Emiatt esetleg a hegek gondot jelenthetnek. Természetesen ha a munkáltató kéri, el tudom őket takarni, pl hosszú ujjú ruhával.


A kérdés az lenne, hogy az állásinterjún hogyan közelítsem meg ezt a kérdést? Nyíltan beszéljek róla, és kérdezzem meg, hogy zavarja-e? Menjek rövidujjúban, hogy lássa, viselkedjek természetesen, ne hozzam fel külön? Vagy rejtsem el? Szerintem talán az utóbbi lenne a legrosszabb, mert előbb-utóbb úgy is kiderül és gond lehet belőle hogy nem voltam őszinte.


Nektek mi a véleményetek? Mit tennétek a helyemben? Van esetleg tapasztalatotok hasonló helyzettel, akár munkavállalóként, akár munkáltatóként?


Előre köszönöm a válaszokat :)



2018. jún. 28. 08:27
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
86%
Ugye ezt te sem gondoltad komolyan? Válassz egy hosszú ujjú felsőt, és abba menj az interjúra.
2018. jún. 28. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
86%
Ebben a formában semmi közük hozzá. Annyit elmondhatsz, hogy bőrproblémáid voltak, amik hegesedéssel gyógyultak. Nyilván sejteni fogják, hogy nem a csalánosban szerezted őket, de a munkád szempontjából tökmindegy, hogyan tettél szert rájuk.
2018. jún. 28. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
83%
Én is annak a híve vagyok, hogy bizonyos dolgokat jobb már az elején tisztázni, mert ha később derül ki, akkor meg az lesz a baj, hogy miért titkoltad. Ha most takargatod, akkor végig takargatnod kell, és frusztrált leszel, a munka rovására is mehet. Viszont azt is tapasztaltam, hogy sokszor nem kifizetődő egyből kiadni mindent, sokan nem értékelik az őszinteséget. Mégis inkább megpróbálnám az őszinteséget választani, hosszú távon jobb. Ha ez miatt nem vesz fel, akkor talán nem is baj.
2018. jún. 28. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

1-es


És ha később kiderül? Mert előbb-utóbb biztos ki fog. Lehet, hogy már az első munkanap. Akkor mi lesz? Szerintem abból is gond lehet, hogy eltitkoltam

2018. jún. 28. 08:46
 5/20 anonim ***** válasza:
94%

Ez a legrosszabb belépő bárhova is. Soha nem fog kiderülni hogy öngyilkossági kísérleted volt ha te nem árulod el.

Menjél rövidujjúban ha nem kérdeznek rá akkor hagyjad, ha igen akkor baleseted volt.

2018. jún. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

5-ös


Sajnos teljesen egyértelmű hogy miből származnak a hegek

2018. jún. 28. 09:32
 7/20 anonim ***** válasza:
12%
Örülök, hogy a 2-es választ levegőnek nézed.
2018. jún. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Az más dolog hogy mit gondolnak és hogy mit tudnak rádbizonyítani. Ezt ők nem tudják rádbizonyítani amíg nem te számolsz be róla. Addig az van amit mondasz.

Nem téged akarlak megsérteni ezzel, csak azt értsd meg hogy ez egy olyan dolog amiről nem életképes ötlet nyíltan beszélni. Egy állásinterjún neked a legjobb oldaladat kell bemutatnod.

2018. jún. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Sajnos én úgy gondolom, hogy ez nem arról szól,hogy bizonyítható-e, tekintve hogy nem kötelező felvenniük bizonyíték hiányában. Így mégis inkább az számít amit gondolnak, mert az alapján fognak dönteni


2-es Nem ignoráltam a választ, csak egy kicsit képtelennek ötletnek tartom, hiszen teljesen egyértelmű hogy milyen hegek, nem lehet bőrproblémára fogni.

2018. jún. 28. 10:08
 10/20 anonim ***** válasza:
76%
Akkor mondom egyszerűbben: ha elkezdesz az öngyilkossági kísérletedről beszélni jó eséllyel nem vesznek fel, ha ezt kihagyod akkor jó eséllyel igen. Ha ennyire kötöd az ebet a karóhoz akkor felőlem elmesélheted nekik, de általában stabil munkaerőt keresnek ez meg nehezen fog összeférni vele a szemükben. Sajnálni nem fognak, nem fogja érdekelni őket miért csináltad. Ezzel együtt persze elmondhatod.
2018. jún. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!