Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Öngyilkossággal fenyegetőzött...

Öngyilkossággal fenyegetőzött egy régi jó barátom, mit tegyek? Lehet, hogy csak rontottam a helyzeten? Bővebben odalent

Figyelt kérdés

Már korábban is rossz passzban volt, de úgy tűnt már rendben van mikor pár hete találkoztunk, de aztán hirtelen valami történhetett náluk, magánéleti és egyéb probléma, és bár órákig beszélgettünk a neten, többször is kijelentve, hogy nem akar élni, próbáltam nyugtatni és elmondani ,hogy nem igaz meg fel a fejjel stb. Aztán késő este írt egy üzenetet, ami nagyon megijesztett azzal hogy elköszönt hosszan leírva hogy senkinek se fog hiányozni és megteszi stb. Nagoyn megijedtem mert csak később olvastam el már este volt és felébredtem valamiért akkor. Nem vette fel a telefont nem válaszolt, az üzenetekre. Csak jóval később már reggel után jelentkezett újra azzal hogy ennyi volt, és több ismerősnek is ezt írta. Elmentem ezért hozzájuk délután, otthon volt és nem igazán gondolkodtam csak amit épp akkor gondoltam azt zúdítottam rá hogy ne csináld ne legyél ennyire h_lye stb. Átbeszéltem vele sok mindent nagyon hosszan.


Még aznap este hallottam felőle bocsánatot kért és megigérte, hogy többé ilyen nem lesz és nem gondolta komolyan, ne szóljak senkinek. Nem tudom jól tettem-e hogy rátörtem váratlanul, sokáig gondolkodtam rajta odamenjek-e, és így utólag sem tudom, hogy jól tettem-e vagy csak rontottam a helyzeten.


2018. jún. 28. 10:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Már hogyan rontottál volna a helyzeten ha megígérte, hogy többé nem gondolkozik ilyenen.
2018. jún. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon ideges voltam és mondtam olyat is, amit lehet nem kellett volna.
2018. jún. 28. 13:44
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem rontottál. Szerintem a viselkedésedből azt is érezte, hogy nagyon hiányozna.

Legtöbbször az ilyen fenyegetőzés csak egy segélykiáltás, hogy figyeljetek rám, törődjetek velem.


Ezt megtetted, és úgy tűnik jól tetted.

2018. jún. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Aki öngyilkossággal fenyegetőzik, az nem is akar öngyilkos lenni, csak fel akarja hívni magára a figyelmet. Aki valóban öngyilkos akar lenni, az még csak utalást sem tesz rá.
2018. jún. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Egyik ismerősöm sosem utalt rá és leugrott egy hídról. Nem sokon múlt ,hogy életben maradt, ő biztos nem csak figyelemfelhívásra szánta akkor nem így tette volna. Egy másik meg nem is olyan régen szintén sosem beszélt róla, és bevett egy doboz nyugtatót egy üveg töménnyel . Kész csoda, hogy megúszta, ezek után komolyan vettem nem akartam átélni még egyszer ugyanazt nem is tudom dühösebb voltam e vagy ijedtebb de lement redőny és nagyon nyersen fogalmaztam. Mondtam olyanokat amiket rögtön utána megbántam
2018. jún. 28. 14:28
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem baj, legalább felráztad őt és letett a hülyeségről, jól tetted!
2018. jún. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ezért mondtam, hogy aki õngyilkos akar lenni, az nem fenyegetőzik vele, hanem csak megteszi.
2018. jún. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!