Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezek a tünetek, milyen betegsé...

Ezek a tünetek, milyen betegségre utalhatnak? Hogy lehet így élni? Hova forduljak ezekkel?

Figyelt kérdés
A napi teendőimet szinte már el se bírom látni, mert mindent többször megnézek, van hogy órákba telik mire valahova el tudok indulni, például a hűtőből kiveszek valamit, de ha visszarakom már legalább fél órába telik mire eltudok jönni onnnan mert úgy érzem mintha az agyam nem fogná fel a dolgokat, látom hogy leraktam , de utána már mintha át is menne a tudatomon. Aztán ehhez társul az állandó tenyérizzadás, szitne van hogy csöpög a tenyeremből, az állandó fejfájás, a szédülés, ha pl egy helyben próbálok állni hiába próbálom tartani magam a tükörbe nézve is látni hogy billegek jobbra balra, a fülcsengés, fűlzúgás, a rémálmok, tömgeben mindig azt hiszem hogy engem néznek, az állandó rosszkedv, mindentől félek , koszosnak érzem magam, nem emrek semmihez hozzányúlni ami piszkos vagy annak mondható, egyszerűen semmit nem tudok csinálni mert mindent megnézek sokszor, és ha megzavarnak kezdhetem előlről. De már olyan kis dolgokat se tudok emgcsinálni amit régebben fel se tünt hogy megcsinálom mint például a fogmosás vagy a mosás stb... De például ha a szobába lépek már rettegés fog el, hogy valamit nem jól csináltam és most ez meg az fog történi ha mégegyszer meg nem nézed. És van ,hogy ezek számolásban valósulnak meg, hogy ennyiszer kell még megnézned. Vagy ha elmegyek boltba, már az utcán ha megyek mindig azt figyelem , hogy nem e leszek koszos stb.. Állandóan remeg a kezem, a szívem is szúrkál. Munkámat se tudtam már ellátni mert volt hogy szünetekből is elkéstem :( Vagy ha tv-t nézek elsőre szinte meg se tudom érteni miről van szó nagyon kell mindenre koncentrálnom. Itthon senki nem érti meg ezt, hogy ez mekkora szenvedést jelent. El sem hiszik. Kész rémálom az életem. Középiskolás koromban még mindenből szinte kitűnő tanuló voltam, az agyam teljesen fogékony volt, elsőre megjegyeztem a számokat, bármit. 3 éve még pszichiáternél is voltam, akkor szedtem minden félét, de nem használtak, akkor még ennyire nem voltam ilyen állapotban, már arra is gondoltam (meg olvastam is a neten), hogy volt akinek az antidepresszánsok okoztak agykárosodást... Nem tudom. Szerintetek mi ez az egész? Menjek vissza a pszichiáterhez? Légyszi normális válaszokat adjatok. 31/F

2018. jún. 29. 10:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
OCD- kényszerbetegség
2018. jún. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
ilyen nekem is volt. ha nem rakom párhuzamba a papucsot, vagy nem 7 kocka wc papírt tépek le, vagy nem mosok megegyszer kezet, akkor xy meghal pl. de ez nálam szerencsére enyhe volt, es olvastam is erről, így le tudtam állítani magam önkontrollal. de nehéz volt, meg majdnem belecsúsztam jobban. ez kényszerbetegség.
2018. jún. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ahogy írták, ez valószínűleg OCD (Obsessive - Compulsive Disorder, azaz kényszerbetegség). Plusz a memóriaproblémák egy külön dolog.

Először is szedj táplálékkiegészítőket minden nap: Omega3 kapszulát, B-vitamin komplexet, magnéziumot.

Aztán keress egy jó pszichológust vagy pszichiátert, aki kifejezetten ezzel a területtel foglalkozik. (Pesten a Honvédban van kimondottan kényszerekkel foglalkozó team, ők állítólag nagyon jók.)

2018. jún. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mindenképp menj vele orvoshoz, és tedd, amit az orvos mond! Magától soha nem fog elmúlni, és már elég súlyosnak látszik a leírásodból. Igaza van az előttem szólóknak abban, hogy kényszerbetegség viszont tényleg muszáj kezeltetni, ha nem akarsz örökké így élni. Nekem már az reményt adott, hogy egyáltalán el mertem menni orvoshoz vele. Az is fontos, hogy áll hozzád a doki. Viszont tudnak segíteni, először csak annyi tehetünk, hogy bízunk benne.
2018. jún. 30. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!