Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudok számolni. Erről mi...

Nem tudok számolni. Erről mi a vélemenyetek?

Figyelt kérdés

-Nagyobb számokat csak kerekítve tudok összeadni.

-Sorozatot nem tudok megszámolni, tehát ha van valamiből 100 vagy 200 darab, akkor biztos, hogy elszámolom magam, méghozzá nem is kevéssel.

-Ha az otthoni költségvetést számolom, belezavarodok, és nem tudom követni, még akkor sem, ha fel van írva pontosan. Nem fogom fel.

-Suliban, amikor vettünk valamit matekból, nem jutott el az agyamig. Aztán ha keményen gyakoroltam, és végre megértettem, másnap akkor is egyes dolgozatot írtam, mert elfelejtettem.

-Ez miatt minden matek óra előtt rosszul voltam.

-Tájékozódásom nulla. Égtájakat egyáltalán nem vágom. Többször miattam tévedtünk el. Ha pl el van forgatva a gps, vagy a sima térkép, akkor egyáltalán nem tudom mi van.

-Memóriám rossz, olyan dolgokat felejtek el, hogy csak nézek.

-Ha valamit ki kell számolni, sokszor az ujjaimat használom, vagy van, hogy a lábujjaimat, hogy ne lássák. és képes vagyok ezzel hosszú időt eltölteni akár társaságban is, hogy magamban számolok.

-Logikázás megy, ha nem kell számolni.

-Nem tudom lényeges-e, de humánból viszont kiemelkedően jó vagyok. Gyorsan olvasok, rajzolok, festek.


Szerintetek ez miért lehet?


2018. jún. 29. 10:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

én biztosra veszem hogy ez a gondod:

[link]

2018. jún. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Amikor az írásodat olvastam,a számológép jutott az eszembe.Figyelj,ha ekkora gond számodra,és matekból meg is bukhatsz akkor inkább beszélj erről a háziorvosotokal.
2018. jún. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
62%

mennyi idős vagy? azt nem értem hogy eddig a tanárod miért nem vette észre.?

Az egyik ismerősőm kisfiánál már elsőbe látták hogy valami nem stimmel..és most 2.ba derült ki hogy ő is számolási zavarba szenved

2018. jún. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Már nem járok suliba, átrugdostak kettessel :)


Köszi a válaszokat, első, én is gondoltam erre!

2018. jún. 29. 10:22
 5/9 A kérdező kommentje:
3! 25 éves vagyok :D és gyanítom, hogy azert nem tűnt fel, mert mindenki elkönyvelt lustának, akit csak nem érdekel. úgy voltak vele, hogy en rajzból vagyok jó.
2018. jún. 29. 10:24
 6/9 anonim ***** válasza:

ha már 25 éves vagy-akkor már értem a dolgot.

Ezzel akkoriban nem foglalkoztak..

és annó nagyon sok gyerekre mondhatták hogy buta,lusta ,stb-közbe meg valószínű csak diskaluliás volt.

2018. jún. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
kemény. en mindig sejtettem, hogy valami nem stimmel :)
2018. jún. 29. 10:35
 8/9 anonim ***** válasza:
Ugyanilyen vagyok én is, átrugdostak mindenhol(általános, gimi évfolyamai, majd az érettségin is).Azóta három diplomám van, de a matek azóta se menne (csak nincs rá szükségem) tájékozódás 0, memória szintén 0,
2018. jún. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem kb. ugyanez van, kivéve az égtájas részt, meg a memóriám se rossz annyira. Többféle munkára jelentkeztem, de mindenhol a számolgatás volt a legrosszabb. Spárba jelentkeztem pékárú sütőnek, de betettek a kasszába, hát elképzelheted, 1 hétig se bírtam talán, olyan stressz volt. Gyárban is mindent számolni kellett, én a biztonság kedvéért kétszer is megszámoltam a dolgokat, én voltam a leglassabb, de a végén nem érdekelt, hogy elszámolom-e. Aztán telefonos értékesítőnek jelentkeztem, biztosítási ügynöknek, négyzetmétereket, mindenféle összegeket kellett számolni, 1 hónapig bírtam. Ha vásárlok, sosem számolom meg a visszajárót, elég szégyen. Sokáig vásárolni is utáltam.

Azt nem értem, hogy nálam általános iskolában nem volt ezzel baj, mondjuk elég gyenge iskola volt, de az én szintemen haladtunk matekból, nem is féltem tőle. Középiskolában viszont sorra buktam, vagy épp átcsúsztam, nagyon gyorsan haladtunk, és minden matektanár utált, ordibált velem. Odajött "magyarázni", de ugyanazt elismételte, amit a táblánál sem értettem, csak ingerülten, és degradálóan, aztán elrohant, én meg egyre jobban kikészültem ettől. Aztán a végén már meg sem próbáltam felzárkózni, annyira elment a kedvem, utána meg már azt is elfelejtettem matekból, amit azelőtt tudtam, a végére meg már két számjegyű összegeket is csak nehezen tudok összeadni. A lábujjas módszert ki fogom próbálni!

2018. jún. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!