Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichoterápia. Mit rontok el?

Pszichoterápia. Mit rontok el?

Figyelt kérdés
Több pszichológusnál jártam már, de soha nem érzem azt, hogy azt kapnám, amire vágyok. Elég hamar átmegy sima beszélgetésbe, egyfajta rendszeres gyónásba, ahova már nem a problémám megoldásához való közelebb kerülés visz, hanem pusztán az az érzés, hogy van kivel értelmesen beszélgetni, aki meghallgat. Amivel nem lenne persze semmi baj, csak nem érzem hatékonynak. Azt érezném hatékonynak, ha folyamatosan kapnék feladatokat, ha elmondaná, hogy az elmondottak alapján én milyen személyiségtípus vagyok és mi miért alakult ki nálam, és konkrétan mi az a lépésről lépésre lebontott terv, ami segítene rajtam. Valami olyasmire gondolok, amit Pál Feri csinál, aki sémákról beszél, és azok megoldásairól. Valahogy úgy érzem, bárhová fordulok, csak úgy lóg a levegőben az egész, nincs egy rendszer, nincs egy jól megfogható folyamata a dolognak, mint amikor mondjuk haladunk előre a tananyagban. Csak úgy csapongunk össze-vissza. Hallottam, hogy a klinikai szakpszichológus segíthetne. Az ő módszerük más valamiben?
2018. jún. 29. 20:01
 1/4 anonim ***** válasza:

A klinikai szakpszich. más és jobb.

Keress olyat.

Annyi se.gghülye pszichológus van különben, mint égen a csillag.

Engem olyan tanít most (Nő!), aki azt mondja: "van amikor a nőt meg kell csapni".

Eszem megáll!

Éjsötét a nő.

Nem is klinikai szakpszich. amúgy.

2018. jún. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha privátban elmomdod a problémádat, talán tudok segíteni.Tanultam pszichológiát és jómagam is voltam hasonló helyzetben.
2018. jún. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is pontosan így érzek.

Eddig azt hittem, velem van a baj, de lehet, hogy ez általános jelenség?

2018. jún. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem a végzettség fontos, hanem a képzettség. A lényeg az, hogy a pszichológus kiképzett terapeuta legyen aki nem csak beszélget, hanem gyógyító módszereket alkalmaz, minél magasabb fokon. A csúcs az integratív terapeuta.
2018. jún. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!