Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az anorexiásoknak miért olyan...

Az anorexiásoknak miért olyan nehéz visszahízni?

Figyelt kérdés
Sokaknál az van hogy lefogy és utána küszködnek mert hiába próbálnak nem tudnak vissza hízni, de miért van ez? A testünknek nem pont úgy kéne működnie, hogy ilyenkor amikor táplálékhoz jut jobban feljön, mert ugymond "tartalékol" mert ugy érzi hogy "veszélyben" van és raktározni kell?

2018. júl. 4. 17:15
 1/8 anonim ***** válasza:
49%

Van aki betegség miatt fogy le :/

Az "Anorexiás" kóros sovany,számolja a napi Xkalóriát.Tudat alatt is.Ha többet eszik kihanyja,nem akarattal (is).

Vitamin készitményeket " étvagynövelőket" szoktak adni.

De az anorexiat sokan " belgyógyászatinak" tekintik,nem mentálisnak.

2018. júl. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tudom hogy az anorexia mentális betegség, de én most arról beszélek hogy van olyan hogy valaki már tényleg gyógyulni szeretne, ezért már elkezd normálisan enni, minden megcsinál amit az orvos mond, de mégse sikerül
2018. júl. 4. 17:30
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
Azért, mert náluk ez fejben dől el. És amíg fejben nem dönti el, hogy "igen, hízni akarok", addig szabotálják a folyamatot mindenfélével. Brutálisan jó színész tud lenni az ember, ha ilyesmiről van szó (előtted eljátsza, hogy megeszik boldogan egy szelet csokit, de a hátad mögött roskadásig csinálja a felüléseket, kiköpi, kihányja a kaját stb.) Szóval amíg önmaga nem tart 100%-ig ott, hogy elfogadja, hogy beteg és meg akar gyógyulni, addig kitalál mindent, hogy megakadályozza a plusz kilókat. Mivel az anorexia nervosa egy mentális betegség ugyebár. Szóval aki meg akar, az meggyógyul, de eljutni odáig, hogy valaki tényleg akarja nagyon durván nehéz.
2018. júl. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Most látom csak a második válaszod.


Ha tényleg mindent betart a beteg mégsem hízik, akkor az lehet a magyarázat, hogy nem rögtön normálisan kezdenek el enni, hanem fokozatosan növelik az adagokat. Szóval a hízás sem ugrásszerű, az veszélyes lenne. Ez egy lassú folyamat értelemszerűen, nem egyik napról a másikra történik.

2018. júl. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
42%

A fejben dől el se teljesen igaz.Skizo nélkűl is van a tudat és a tudatalatti...

A szokásokat nehéz levetkőzni...

De ez minden betegséggel így van.

Az idő nagy úr...

Amúgy ha van motiváció,könnyebb.

Például ha babát szeretne ☺

40 kiloval nem fog sikerülni,a szervezetébe nincs meg a kellő tápanyag

2018. júl. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A legtöbbször azért, mert nem esznek eleget. Nem akarnak vagy nem tudnak. Nemcsak másokat, de önmagukat is gyakran becsapják.

Egyébként meg egy éhező test nem tartalékol, felhasznál mindent, amit tud. Mégis mire raktározza, hogy legyen mit ennie a férgeknek, ha éhenhal az illető?

2018. júl. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki eszik rendesen, akkor hízik. Anorexiások gyakran csak jobban vannak, de a félelem az elhízástól gyakran megmarad. Javulás ha napi 300 kalóriáról valaki felgyógyul napi 1500 kalóriára (ami hatalmas nagy lépés, néha évekbe telik elérni ezt), de attól nem fog senki elhízni. Én is 46-48 kg között vagyok, pedig gyógyultnak számítok.
2018. júl. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én külföldiek insta-blogján látom a "recovery" menüket - csoki csoki hátán; elismerésre méltó, hogy ilyen bátrak, de egészségtelen - a szervezet nem profitál ezekből.


Én 1 hónap alatt híztam kb 1-1,5 kilót. 36 kg-ra fogytam, de felmentem 37-re az első találkozásomra a dokimmal. Fokozatosan növeltük az ételeimben a mennyiséget, mindig kicsivel bűvítettük ki az étrendet, hogy a szervezetem is szokja a változást meg én is barátkozzak a folyamattal. Inkább a vitaminokra, seglészséges zsiradékokra, fehérjékre, stb. fekszünk rá. Most a súlyom 38 kg. Nem tudom mi a cél az 1,57 magassághoz, 45 kg vagy 50 mert a dokival megbeszéltük, hogy arra nem most gondolunk - így még kevésbé ijesztő az egész.


Szóval nem arról van szó, hogy képtelenek visszahízni, csak az apró lépésekre nem ugrik meg a kilók száma.

2018. júl. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!