Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet a bajom?

Mi lehet a bajom?

Figyelt kérdés

Szerintetek mi lehet a bajom?

Ezzel pszichológushoz nem akarok elmenni.

Elsőnek is miért van az hogy, adott dolgokat 4x csinálok meg, mondjuk 4x érintem meg az orrom, 4x nyitom ki az ajtót meg ehhez hasonlók. OCD?

A munkahelyemen az asztalomat mindig a megszokott módon rendezem el. Kb azóta, amióta ott dolgozok. OCD?

Második: Az miért van, hogy a munkahelyemen, meg szinte mindenhol olyan stresszes vagyok mostanában? Az önbizalmamat, magabiztosságom teljesen elvesztettem.... Volt egy időszak amikor olyan magabiztos voltam, mindenkivel elvoltam, most viszont alig merek beszélni is. Van egy lány aki tetszik nekem, de még a szemébe se merek nézni, pedig látszik rajta hogy bejövök neki, és tudom de még se merem még leszólítani se... Volt hogy pánikbetegségem is volt éjszakánként. Mondjuk az lehet közre játszik, hogy egész életembe csúfoltak mert selypítek, és emiatt nagyon elment az önbizalmam.

Három: Ez még csak a kezdet.... Eléggé durva hipochonder is voltam. Régen bármi bajom volt, az interneten keresztem rá, volt hogy azt hittem, hogy rákos vagyok, vakbélgyulladásom van meg ehhez hasonló. De szerencsére ezt még kordába tudom tartani.

Négy : Olyan lenne, mint ha két személyiségem lenne. Tehát van időszak amikor úgy viselkedek, mint ha egy másik személy lennék. Na meg magamba is beszélek szinte mindig.... Nem nagyon tudok sok mindent ezekről a dolgokról. Pszichológushoz azért nem akarok menni, mert tuti azt gondolná, hogy valami örült beteg személy vagyok. Jap a mások véleménye is eléggé érdekel engemet. Ha van itt olyan, aki érti a témát rám írhatna, ott írnék neki több mindent. Egyszer egy dilidokihoz lehet elnézek, de az még nem most lesz.

A legdurvább, hogy még életembe nem volt barátnő, nagyjából ez a faktora mindennek. Attól félek, hogy soha nem lesz barátnőm a személyiségem miatt.

20/F


2018. júl. 6. 00:03
 1/1 anonim ***** válasza:
Az első az tuti hogy OCD, annak egy enyhébb formája, sajnos erről van tapasztalatom. A többiről nem tudok nyilatkozni, nálam csak egy minimális depresszió társult hozzá, de szerencsére 2 éve úgymond szinte tünetmentes vagyok néha-néha előfordul egy-egy gondolat, de könnyedén le tudom gyűrni őket.
2018. júl. 6. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!