Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akik jártatok pszichológushoz,...

Akik jártatok pszichológushoz, nektek segített vagy sem? Mennyi ideig jártatok?

Figyelt kérdés
2018. júl. 7. 16:03
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Iskolapszichológushoz jártam 2,5 hónapig. Szorongás, kényszergondolatok miatt jártam. Segített, főként azért, mert én is akartam a gyógyulást.
2018. júl. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
52%

Én egy éve járok és már kettőnél is voltam és nekem a második segített.

Mondjuk én rendesen gyógyszert is kapok mellé,de határozottan jobban érzem magam!Jó,hogy valakinek eltudok mesélni mindent és segít.

2018. júl. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
75%

Én egy évig jártam, 18 éves vagyok, depresszió, lelki gondok, ezekkel járó szorongás, öngyilkos gondolatok, stb...


Semmit nem ért nálam. Az a taktikája, hogy kihangsúlyozza a pozitívumokat, ösztönöz, hogy azt lássam. A meglátásai meg semmit nem érnek.


Volt egy csaj barátom, akivel miután összevesztem, kétszer olyan szarul lettem és beleőrültem, nem bírtam elfelejteni, egy év után még szarabbul voltam, nem hogy elfelejtettem volna. A pszichológus ösztönzött, hogy fogadjam el, vége.


Van egy szörnyű viszonzatlan szerelmem. Akármennyire mondtam, hogy nem érdeklem a csajt, ösztönzött, hogy hívjam el.


Végül mi lett? A csaj baráttal kibékültem, a csajt meg elhívtam randira, de visszautasított, nekem lett igazam.


Én csak azt mondom, hogy nem hinném, bármivel is többet ér, mint egy jó barát.

2018. júl. 8. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
61%
Én úgy nagyjából 5 éve jártam tesóm halála miatt. Ugyan én nem akartam és felesleges pénzkidobásnak tartottam, de anyu így látta jónak. Talán fél évig tartott. Akkor sem találtam sok értelmét és mára is ugyan ez a véleményem. De mindenkinek más. Van akinek használ és jobb lesz. Nekem valószínűleg azért nem hatott mert nem volt rá szügségem. :)
2018. júl. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
94%

Nagyon sokat köszönhetek neki!Egy jó szakember rengeteget segíthet annak, aki megfogadja a tanácsokat, aki "hallja és érti" amit mond a pszichológus.A gyógyuláshoz viszont elsősorban a páciens akarata kell,enélkül nem megy!

Akihez én jártam, kérte, hogy gyógyszeresen egészítsük ki a terápiámat egy másik szakemberrel együttműködve.A jövő hónapban teszem le végleg az antidepi tablettát.

Második gyerkőcöm születése után kb. 6 hónapig jártam hozzá heti szinten.

2018. júl. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Arkhowar ***** válasza:
Három évig jártam... Nem merném azt mondani, hogy "meggyógyultam", de jobban vagyok. Nagyon sokat segített és majdnem teljesen elmúlt a kényszeres viselkedésén és a szorongásos. Nem kell már folyton az órát bámulni és a "mantrám" sem kell már. 😀
2018. júl. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Munkahelyemen egyik ügyfelem volt nagyon megzakkant állapotban. Beszélt mindenféléről, arról is amiről nem kellett volna, mutatta a táskájában mennyi gyógyszer van, a leleteit is mutatta, mikor hova megy - viszi a férje orvoshoz, pszichológushoz, beszélt a szeretőjéről, és hogy milyen jó ember a férje, mert mindent elnéz neki, és most is a pszichológushoz mennek. Tehát nagyon rossz állapotban volt szegény. Kb 3 év múlva találkoztam vele újra: Egy kimondottan elegáns, jól öltözött intelligens hölgy állt előttem, alig ismertem meg a korábbi zilált öltözékékével, kissé ápolatlan megjelenésével, zavaros beszédével szemben. Teljesen rendbe jött.
2018. júl. 16. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 MrPifta ***** válasza:
Az erőszakosságom miatt járok kb 1,5 éve, de úgy érzem, a feleségem miatt hatástalan, mert ha nem azt mondom, hogy "márpedig annak kell lennie, amit én akarok" hanem "drágaságom, szerintem mindkettőnknek jobb lenne, ha így tennél" esetben sem azt csinálja amit én akarok.
2018. aug. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!