Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi ez a hipnózis őrület?...

Mi ez a hipnózis őrület? Tényleg meg lehet tanulni két nap alatt?

Figyelt kérdés
Mostanában mindenhol azt látom hogy hipnózis tanfolyamokat hirdetnek. Főleg a facebookon sok ilyen hirdetés van. Állítólag egy hétvége alatt tanulható, és minden betegségre alkalmazható. Más oldalakon meg aqzt írják, hogy ez mennyire veszélyes és csak orvos alkalmazhatja.
2018. júl. 11. 13:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Semmi féle ilyen őrület nincs. Gondolom sokat olvastál utána, az ilyeneket érzékeli a géped, és amikor hirdetéseket dobál ki a facebook/youtube, bármi, annak megfelelő hirdetéseket dobál fel. Minél többet kutakodsz a dolog után, egyre több ehhez kapcsolódó hirdetés fog felbukkanni. #figyelnekminket
2018. júl. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igazad lehet. Az ismerőseim közül többen ezzel akarnak foglalkozni, és Én is utána olvastam :-)
2018. júl. 11. 13:50
 3/8 anonim ***** válasza:
A hipnózis tényleg megtanulható egy hétvégén, de nem ez a lényeg, hanem, hogy mi történik a hipnózis alatt. Erre kell több év, hogy elkerüld a "baleseteket". Könnyű előhívni a tudattalanból olyan információkat, amelyeket a páciens képtelen elviselni, és akkor mentő, kórház.
2018. júl. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy ilyen nem létezik, a hipnózis kamu. :)
2018. júl. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Tehát akkor veszélyes, ha jól értem
2018. júl. 11. 14:14
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy kommunikációs forma. Azt megtanulhatod, hogy hogy hozz elő dolgokat másban, de azt, hogy a következményeket tanuld meg kezelni, az sok idő megtanulni.
2018. júl. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 szenes43 ***** válasza:
A hipnoterapeuta a mély tudatba hatol és esetleg egy régi gyermekkorban elszenvedett traumádat kikeresi s meggyógyítja amely a mostani életedben problémát okoz. Ezt egy hétvégi kurzuson nem hiszem hogy meg lehet tanulni.A technikáját megismerheted mint a biciklizésnek de attól még nem fogsz tudni biciklizni.
2018. júl. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Külön kell választani:


Magát a hipnózist igen. A gyors hipnoterapeuta képzés viszont ilyen formában nem hiteles és nincs mögötte szakmai tartalom.


Vannak azonban területek, ahol jól használható, olyan ember számára is, aki nem terapeuta, pl:


- sport teljesítmény fokozása


Persze meg lehet technikákat tanulni, de szerintem sokkal többre megy az ember, ha megtanul lazítani és vizualizálni és ezt a két technikát valóban használja is.

2018. okt. 9. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!