Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tanuljak meg örülni...

Hogyan tanuljak meg örülni annak ami van, élvezni az adott pillanatot, boldog lenni nem kritizálni és görcsölni mindenen?

Figyelt kérdés

Soha nem tudok örülni a pillanatnak akármilyen jó. Nem tudom teljesen átélni.

Mindig jobbra vágyok, jobbat képzelek el valamivel kapcsolatban és csalódok.

A legutóbbi kapcsolatom is a kritizálás miatt ment tönkre. Nagyon gyerekesnek tartom én is ezt a viselkedést, végre változni szeretnék de nem tudom hogyan induljak neki! Ebben kérek pár tanácsot.

Mindig mindenben a legjobb ra törekszem és nem tudom elfogadni a mai napig a szüleimmel a rossz kapcsolatom, és hogy nem úgy alakult az életem ahogyan szerettem volna.

Mindig mindennel kapcsolatban jobbra és többre vágyok.

Bizalmatlan vagyok, negatív.

Hiába vagyok hálás azért hogy pl egészséges vagyok, vannak szeretteim, az elért sikereknek, stb.

Szeretnék végre boldog lenni, nem félni mások véleményétől, nem foglalkozni másokkal, mások életével, szabadnak érezni magam.


Nagyon kérlek segítsetek ebben tanácsok formájában. Nagyon köszönöm! 🙏🏽 25L



2018. júl. 12. 20:28
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Nézz még több tv-t. Ott megmondják.
2018. júl. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem baj, hogy többet és jobbat akarsz, hogy ez hajt előre, de most valahogy rosszul csinálod, mert negatívan hat az életedre.

Az első lépés, hogy változtatni akarsz. Ez már jó.

Gyakorolj. Kényszerítsd magad, emlékeztesd magad, hogy amid van, az milyen jó. Vagy miután kritizáltál valamit mondj valami pozitívat is.

Vagy csinálj valami jótékony, önkéntes munkát 1-2 alkalommal.

2018. júl. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Tudd, hogy a felnőtt lakosság 85 % a így érez, csak nem mutatja. Ez így van világszerte. Tehát nem vagy egyedül.
2018. júl. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A tanácsadás a diplomás bevett szokása. (politika).

De ha megkeresel privátban elmondom, hogy Én mitől lettem boldog! A valódi boldogság az nem az apró örömök,javak halmaza, hanem a lélek szabadsága! Mikor nem vagy elkötelezve senkinek és semminek!

2018. júl. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Velem is ez volt sokáig, a problémáim miatt alig tudtam örülni bármi jónak. Aztán rájöttem, hogy minden apróság (pl. egy finom ebéd, egy séta a párommal, hosszú beszélgetés stb) örömmel töltene el, ha nem agyalnék folyamatosan, mert emiatt nem tudtam megélni a jelent. Nekem ehhez pszichológus kellett, de kellő akaraterővel, egyedül is meg lehet oldani ezt a problémát. Zárj ki mindent, ami felesleges, engedd el azt, ami csak rossz érzéssel tölt el és foglalkozz azzal, ami igazán boldoggá tesz. Ne feledd, túl rövid az élet ahhoz, hogy mindig csak a rossz dolgokkal foglalkozzunk. Merj nemet mondani és igent magadra.
2018. júl. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Ezzel kapcsolatban van sok érdekes könyv, nekem elég sokat segítettek. :) Csak pár példa:

Almási Kitti - Bátran élni

Paul Hauck - Légy jó önmagadhoz

Brené Brown - Bátraké a boldogság

Andrew Matthews - Légy boldog most

2018. júl. 13. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!