Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől van az, hogy fogyatékoss...

Mitől van az, hogy fogyatékossággal élőként drámának élem meg lelkileg egy örömteli pillanatot?

Figyelt kérdés

Testvérem anyósa hamarosan Déd nagyszülő lesz, amitől nem igazán repdesek az örömtől egy cseppet sem. Mert aggódóm mi lesz velem amikor a testvéremnek, és jegyesének születne egy gyermekük.


Nagyon gondolkodom, hogy ilyen esetben egy szociális otthonba költözöm. Mert nekem soha az életben nem lesz jobb fizetésű állásom, se párkapcsolatom bármennyire is szeretném ezt.


És nem szeretnék a testvéremnek és jegyesének, a terhükre lenni akkor amikor saját családjuk lesz. Ezért jobbnak látom ha tőlük külön lakcím alatt élnék.


A Szociális otthonban úgy élhetnék házirend alapján, amennyire a mentális képességem és szociális és Pszichikai képességem engedi.



2017. nov. 26. 17:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Miert ne lehetne párkapcsolatod? Nincs veled semmi baj szerintem, es nagyon szépen is írsz, a többség nem képes rá..
2017. nov. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Marmint azoknak akiknek semmi betegségük nincs..
2017. nov. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Azok* akik*


Látod énse :D

2017. nov. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Nehogy kitaláld a szociàlis otthont.nem hinnèm,hogy aki ilyen mèly èrzelmekkel ès èrzèkenysèggel rendelkezik mint Te a fogalmazàsod alapján, sokàig bírnà ott.
2017. nov. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Sajnos, a párkapcsolathoz meg a valódi beilleszkedéshez sokszor több kell, mint hogy valaki szépen ír. Tudom, mert foglalkozom autista emberekkel. Sokan írnak-olvasnak gyönyörűen, bizonyos szakterületeken kiemelkedőek is, diplomásat is ismerek, sőt, zenészt is.

De egy munkahelyen még az átlagember is kinézik, ha nem tökéletes a megjelenése vagy nem tud kemény fizikai munkát végezni. A legtöbb munkahelyen nem fogadják azt el, ha valaki esetleg néha tikkel, vagy nehezen barátkozik, vagy kancsal a fél szemére, bármi, amiről nem tehet, és a munkában sem hátráltatná, de mégis más lesz tőle, mint a többiek.

Ez ugyanígy van a párkapcsolatoknál. Egy hétköznapi, tipikus nő nem a kedves, okos, ügyesen író fiúhoz fog vonzódni, hanem inkább a szexi, kigyúrt, macsó főnökéhez, aki jól keres és dől belőle a tesztoszteron.

Nem mondom azt, hogy egy bármilyen fogyatékossággal élő ember nem találhat jó munkát vagy épp nem találhatja meg a szerelmet, mert sikerülhet. De nekik igenis sokkal nehezebb, az átlagembernek is nehéz, de nekik még inkább. Ez tény.

Amit a kérdező érez, az bűntudat, mert ahogy írja is, nem akar a testvéréék terhére lenni. Ez tulajdonképpen érthető. Nagyon fájdalmas tud lenni, ha az ember tudja magáról, hogy segítségre és esetleg ellátásra szorul. Sokan érzik magukat kellemetlenül amiatt, ha gondoskodnak róluk, hiába szükséges.

2017. nov. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Elegem van az életemből nincsenek sikereim, és soha nem adatik meg nekem, hogy rózsaszínben ússzak a boldogságtól.
2017. nov. 26. 20:12
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
én is ilyen vagyok, csak én "ép"
2017. nov. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A sztárok esküvőjének a hírére sem lelkesedem. Ezért, hogy nekem is jusson a boldogságból, 2019. őszén munkahelyet váltok, hogy legalább ne Nettó havi 16.000 Ft-ért dolgozzak.
2017. nov. 27. 20:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!