Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Érdemes elmennem pszichológush...

Érdemes elmennem pszichológushoz, ha mindenki úgy áll hozzá, hogy másnak nagyobb baja is van?

Figyelt kérdés

több dolog miatt is szenvedek, s szenvedtem a gimi alatt. elsődlegesen is önértékelési problémáim vannak, túlsúly, hol eldöntöm, hogy diéta, utána sírás és evés. utálok kimenni az utcára, utálok mindent magamon. ezen kívül hol jó kedvem van, majd én megváltom a világot, máskor pedig egyszerűen csak sírok, 0 kedv, lustaság.

ha valaki rámförmed, megütöm magam, éreznem kell, hogy fáj, hogy hibáztam és így lenyugszok.

az emberekkel is furcs vagyok, főleg családtagokkal. bunkó, rideg, de szeretem őket, de van, hogy idegesít, ha hozzámérnek, megpuszilnak, hozzámszólnak.

mi lehet a bajom?



2018. júl. 14. 23:52
 1/5 anonim ***** válasza:
32%
Majd kinövöd.Nekem is volt ilyen szakasza az êletemnek.Ha gondokod privátban beszélhetünk.
2018. júl. 15. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút érdemes, különben csak rosszabb lesz... :(
2018. júl. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Addig menj, ameddig nem súlyosbodik, de csak olyan pszichológushoz, aki kiképzett terapeuta, leginkább mélylélektani módszerekben.
2018. júl. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%
Persze, menj el. Valószínűleg életkori sajátosság is van a dologban, de csak részben, így az egész probléma nem fog önmagától "gyógyulni". Az sose legyen érv, hogy másnak nagyobb baja van. Ha más a nagyobb bajával nem foglalkozik, azzal nem csak magának árt, hanem mindenkinek a környezetében, szóval mondhatni, hogy felelőtlenség, hogy nem akar szembenézni a problémáival. Vannak lelki gondok, amiket nem lehet "lábon kihordani", az ember kútfőből nem jön rá a megoldásra, szakember vezetésével viszont sikerre jut. A Te lelkiállapotod sem csak a "Te dolgod", pl. ha emiatt bunkó vagy és rideg, de vehetjük a hangulatváltozásaidat is, ezekkel nem csak a saját életminőségedet rontod, de befolyásolod a környezetedet is, ne hagyd magad lebeszélni a terápiáról, viszont készülj fel, hogy lehet, hogy nem találod meg elsőre azt a szakembert, akivel jól haladsz, lehet hogy többet is ki kell próbálni, de ne add fel, mert megéri.
2018. júl. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
nagyon kedvesek vagytok, koszonom szepen, igyekszem megfogadni a tanacsaitokat! <3 :)
2018. aug. 1. 22:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!