Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt olyan ember, aki...

Van itt olyan ember, aki figyelmen kívül tudja hagyni a szorongást/pánikot?

Figyelt kérdés
Szóval tudja, hogy nem halálos, és bár szorong, ugyanúgy csinálja közben a dolgait, ne adj isten nyugodtan tud ülni.

#szorongás #figyelmenkívülhagyása
2018. júl. 15. 20:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Jelen!

Nekem altalabn addig tart amig nem kezdem el magamat lefoglalni, vagy beszelgetni valakivel. Ez csak akkor megy, ha spontan jon a szorongas, ha unatkozok a munkahelyen peldaul. A panikroham nalam ugy nezett ki, hogy szo nelkul ultem a munkahelyen a helyemen es vartam, hogy elmuljon. Borzaszto es rettegek tole, nagyon rossz erzes es halalfelelmem van, de tudom hogy ha kimutatnam es eszrevenne mas akkor megjobban megijednek, hogy "uristen o is latja, akkor lehet tenyleg valami baj van?"


Olyan helyeken ez nehezebb ahol mindig elojon a szorongas, pl. moziban, szorakozohelyen, kocsmaban. Itt altalaban az segit ha eljovok innen, setalok 10percet es visszamegyek. Ha megint ramjon a szorongas, megint seta. Es aztan mar nem jon a szorongas. Nehez es kemeny.

2018. júl. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nehéz számomra. Nem minden esetben sikerül. Kisebb szorongások esetén működik. Az elmúlt 2 hétben nem ment mert rengeteg volt a stressz: (2 vizsga, 3 felül vizsgálat, Elértem a százezer helyett a tíz milliós üzlet kötés lehetőségét - hatalmas kockázattal persze, közben egészségügyi problémákkal is küzdök és technikai akadályok is feljöttek).


Sokat segít a stressz levezető tevékenység: légzéstechnikák / erőltetett hátra felél vállkörzés / gondolat átstrukturálás / probléma helyett kihívás keresés / gondolat napló gyártás / realizálom, hogy szorongok és megmondom magamnak, hogy ha nem szorongok jobban tudom végezni a dolgom - ez is segít néha. Ami még nagyon sokat segít, de nem abban a helyzetben, ha utólag van kivel átbeszélnem.

2018. júl. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen vagyok

Nagyon nehéz tartani magam. Pókerarccal ülök, de mintha lenne valaki bennem, aki ordítva dörömböl kifelé, tépi a haját és folynak a könnyei, mégsem hallja/látja senki

Azért tartom magam, mert megfelelési kényszerem van. Félek, mit gondolnak, ha kiborulok, hogy ilyen gyenge vagyok? Nem egyszer álltam az öngyilkosság szélén, szorítottam a kést a csuklómhoz, álltam a széken kötéllel a nyakamban, de nevetségesen gyáva vagyok, mert hát "mit fognak akkor gondolni rólam?"

Olyan emberek véleménye miatt nem haltam még meg, akik minden erejükkel azon vannak, hogy a halálba kergessenek. Ironikus, nem igaz?

De senki nem tudja, hogy ilyen vagyok igazából. Mindenki egy csendes, humoros nőnek tart, aki az olvasásnál csak az életét imádja jobban

Csodákra képes ez a bizonyos megfelelési kényszer!

2018. júl. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Lazán kapcsolódik: Érdekes csatornára találtam YouTube-on: https://www.youtube.com/watch?v=du035tg-SwY
2018. júl. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!