Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mik lehetnek a tunetek ha...

Mik lehetnek a tunetek ha kiskoromban molesztaltak?

Figyelt kérdés
Soha nem leszek ezt kepes senkinek elmondani szemelyesen, hogy apam molesztalt kiskoromban. Vert is. Anyamat is verte. Mai felnott fejjel ugy erzem nagyon sok problemam van a kapcsolatokban, nagyon ragaszkodo tipus vagyok de mindegyiknek vege, ugy erzem miattam. Mik lehetnek a tunetek, hogy esetleg a kiskori dolgaiim miatt vagyok ilyen? Nagyon ingadozo a hangulatom, betegesen feltekeny vagyok. Neha ongyilkos gondolataim is vannak, neha gyonyorunek latom a vilagot es jo kedvem van... Nem merek orvost felkeresni, nem szeretnem hogy gyogyszerekkel tomjenek
2018. júl. 18. 13:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Pszichológust sem tudnál bevállalni?

Ők azért vannak, hogy meghalgassanak.


Amiket leírtál azok alapján inkább a szülői szeretet hiánya mutatkozik meg rajtad, de minden bizonnyal a többi traumád is hatással van a mai énedre.

2018. júl. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

Alacsony önértékelés (szélsőséges esetekben önutálat, önmegvetés), bizalmatlanság, elköteleződéstől való félelem, szerethetőségedben való kételkedés. Önvédelmi rendszer/önvédelem képességének hiánya, kiszolgáltatottság. Igazából nem kell különösen keresni a tüneteket, ha tudod, hogy bántalmazott voltál, mert nincs olyan csodagyerek, akiben ez ne okozna súlyos, a felnőtt életre komolyan kiható törést, mely legfőképp az emberi kapcsolatok terén okoz "látványos" problémákat. Nem véletlenül.

Nem orvost kell felkeresni és nem gyógyszerekhez kell nyúlni, mert az érzelemvilág, az elsajátított viselkedésminták, tehetetlenség, a létrejött lelki sérülések kémiailag nem orvosolhatók. Kemény önismeret, pszichoterapeuta, kipróbált feldolgozási gyakorlatok, módszerek segíthetnek. Ehhez viszont sajnos "beszélni kell". Nem csak a terapeutának, de általa önmagadnak kell elmondani, "beismerni", amiket átéltél, s ez az, ami segít abban, hogy az elnyomott, feledni kívánt események, érzések felszínre kerüljenek és ott kezelhetővé váljanak, ne pedig alattomosan a háttérben működjenek tovább, kontrollálatlanul keserítve meg az életedet.

2018. júl. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
a pszichológus nem fog gyógyszerekkel tömni (csak a pszichiáter írhat fel, és ő is csak, ha te is szeretnéd). és nem kell neki kiteregetned a dolgokat. szerintem egészen biztos, hogy ez a problémáid gyökere. keress egy szimpatikus pszichológust, akinek van hasonló dolgokban tapasztalata, biztos tudni fog segíteni.
2018. júl. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!