Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges, hogy molesztáltak...

Lehetséges, hogy molesztáltak kiskoromban? (Bővebben lent. )

Figyelt kérdés

Tudom, sok az ilyen kérdés, és már kezdek meggyőződni efelől, de nem akarom elhinni.

Konkrét dologról, dolgokról nincs emlékem.

Több jel is van, ezeket most felsorolom:

- kisebb koromban egyszer megtörtént, hogy lerajzoltam egy férfit és egy nőt - anyaszült meztelenül. Otthon persze irtózatosan leszidtak. Egészen pici koromtól fogva szoktam magamhoz nyúlni. Volt, hogy a Barbie-jaimat olyan pózokban helyeztem el, mintha aktus zajlana köztük. Előfordult, hogy bizonyos "csúnya" szavakat használtam az óvodában, ami miatt szóltak is az óvónők a szüleimnek - nem emlékszem, miket mondtam, de gondolom sejthető, milyen irányultságú kifejezések lehettek.... Azt olvastam, hogy árulkodó jel lehet a kisgyermekek szexuális témában való jártassága, arra való túlzott kíváncsisága is.

- agresszívabbá váltam más gyerekekkel szemben az óvodában, és még később is (11 éves korom táján) rettentően féltem a sötétben, rosszul aludtam. Sokáig szoptam az ujjamat is.

- eléggé zárkózott típus lettem (most kerültem gimnáziumba, de küzdöttem, és szerencsére fel tudtam oldódni a többiek között).

- előfordult, nem is egyszer, hogy kisebb koromban (értsd: 4-8) apám velem aludt, átvitt az ágyamból a nappaliban lévő kanapéra, maga mellé. Nem ellenkeztem, nem tudom történt-e valami.

- sajnos mostanában is gyakran előfordul - akár nyilvánosan is! - hogy a fenekemre csap.

- sajnos alig néhány hónapja volt (ennél az esetnél részeg volt, mivel iszik és elképesztő erőszakos tud lenni, bár elsőre egy udvarias, végtelenül kedves embernek látszik...), hogy ő fogat mosott, én fürödtem, és észrevettem, hogy a mellemet bámulja. Elképesztő szörnyű érzés volt, majdnem elsírtam magam. (Nem tudom, lényeges-e, de amikor benyit valamiféle okból a fürdőbe, mikor zuhanyzok, kínosan érzem magam, és összekuporodom, próbálom magam takarni a zuhanyrózsával, amennyire lehet).

- múlt ősszel kezdtem megismerkedni egy sráccal. Biztos a félénkség, meg az az oka, hogy furcsa volt kicsit, de egyszerűen eszembe nem jutott volna, hogy hozzáérjek. Nem éreztem félelmet, csak valami erős gátat magamban.

- nagyjából egy éve rám tört valami kényszer, hogy egyek, nem számít, éhes vagyok-e, tudom, hogy csak a szemem kívánja, de eszek. Ahogy hazaértem a suliból, ettem, napközben is gyakran mentem el a büfébe. Szerencsére most már tudom ezt kontrollálni, és még nagyobb szerencse, hogy nem váltam túlsúlyossá ezáltal.

- volt egyfajta kényszerbetegségem is (kb. 8-12), amikor is rettentő precíz voltam (percekig voltam képes rendezgetni a papucsaimat lefekvés előtt, hogy tökéletesek álljanak egymás mellett, és kivertem a hisztit, úgy éreztem, nem tökéletesek a papucsok, ha anyáék nem hagyták, hogy tovább rendezgessem), többször kezdtem újra a fürdést (mindig arra gondoltam, hogy még mindig van rajtam tusfürdő), szavakat kényszeresen, többször is ki akartam mondani ( a bűvös számok a 4, 8 és 12 voltak, ennyiszer akartam kimondani az egyes/szavakat mondatokat). Nem tudom, hogy hogy, de valahogy sikerült "leszoktatom" magam ezekről a kényszeredett cselekedetekről.

Bele sem gondoltam abba igazán, hogy molesztálhattak, amíg el nem olvastam a kényszerevésről egy cikket, amiben a lehetséges kiváltó okok között ott volt a molesztálás.

Ezek alapján biztosan történt valami?

Pszichológushoz mindenképp el kéne mennem?

Előre is köszönöm a válaszokat, 16/l


2014. júl. 1. 01:47
 1/10 A kérdező kommentje:
Bocsánat, amiért hosszú lett, de körültekintően leírtam mindent. xD
2014. júl. 1. 01:48
 2/10 A kérdező kommentje:
Rettentő nehezen nyitok a fiúk felé, nem tudom, hogy kéne velük beszélni, ahogy már mások is írták ezen az oldalon, én is csak az "embert" látom egy fiúban, nem a férfit (oké, egy kamaszfiúban még nehéz a férfit látni, de gondolom értitek, hogy értem). Nagyon félek, hogy nincs senkim, de szeretném, hogy egy változzon - bánt, hogy ennyi idős vagyok, és még sose volt barátom, se csók.
2014. júl. 1. 01:54
 3/10 anonim ***** válasza:
53%
szerintem zárd be a fürdőajtót.
2014. júl. 1. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
ezzel nem azt akarom mondani,hogy volt valami,de ne azon rágódj,inkább tegyél az ellen ami zavar.
2014. júl. 1. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Pszichiáter elő tudja csalni az elfojtott emlékeket. Persze az is lehet, hogy csak beképzeled az egészet. Rengeteg ember félénk, gátlásos és sokan fojtják a bánatukat kajálásba, ez nem jelenti feltétlenül a legrosszabbat.


Mivel nem ismerlek téged és a sztorit csak a te szemszögödből olvastam ezért nem tudnám megmondani hogy jogosan aggódsz-e.

2014. júl. 1. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ezek alapján MOST molesztálnak Téged.


Olvasd el ezt a topicot, kérlek:


http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gye..

2014. júl. 1. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ennyi idősen jogod van egyedül fürdeni. Az a normális a családtagok tiszteletben tartják egymás privát szféráját.

Kényzserbetegség szerintem nem került téged el.

Amiket leírtál nem biztos hogy olyat tettek veled. Az is lehet hogy túl korán láttál vagy hallottál valamit amiről még nem kellett tudnod. Még az is lehet hogy egy gondatlanul előtted végignézett film áldozata voltál. Szakemberhez érdemes lenne fordulnod, mert a kényszeresség is és a félénkséged is kezelést kíván. Jó lenne olyan szakemberhez eljutni ahol hipnózisban kideríthetitek mi történt veled. Szívből ajánlom még a kinezológiát, családálítást és a deekshát is. A kinezológiai izomtesztből meg tudjátok állapítani hogy hány évesen és mi történt veled. Saját példa: Én kiskoromtól rettegtem a svájcisapkás alkoholistáktól. Életben közvetlenül szerencsére nem találkoztam ilyennel, de ha a tévében akár paródiaként szerepelt ilyen figura előjött egy megmagyarázhatatlan félelem bennem. Felnőttként természetesen azt gondoltam hogy biztos gyerekkoromban veszélyeztetettnek éreztem magam vagy a szeretteimet egy ilyen embertől. Sokkal később egy meditációban döbbentem rá, hogy kiskoromban amikor még olvasni sem tudtam volt egy rajzolt plakát sok helyre kitéve svájci sapkás alkoholista, agresszív arcú emberrel aki a mutató ujjával a plakátot nézőre mutat. Kiskoromban nagyon féltem tőle, és ki volt vele plakátolva az utca amin az oviba mentünk.

2014. júl. 1. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 estibálint ***** válasza:
ajánlom a pszichológust, nekem is ő segített
2014. júl. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Engem kicsiként apám molesztált, sajnos szinte minden általad leírt dolog nálam is megtalálható. 18 éves korom környékén elkezdtem komolyabban foglalkozni a pszichológiával, kriminálpszichológiával, sajnos az is a leírtakat támasztja alá. DE ezzel nem azt akarom mondani, hogy téged is molesztáltak, de mindenképp menj el egy pszichológushoz, akár egy hipnózisra. Derítsétek ki, hogy történt-e valami, ha nem, akkor segít feloldani a gátlásaidat. TB alapon is lehet menni, sőt, ha van nálatok iskolapszichológus, oda is mehetsz. Ha "neadjisten" történt valami, az iskolapszichológus meg tudja tenni a megfelelő lépéseket a védelmedben! Szóval én az iskolapszichológust javasolnám első körben.


Apáddal és anyáddal (ő is legyen ott) pedig beszéld meg, hogy NEM AKAROD, hogy bárki is benyisson, ha te bent vagy. Ahogy te is tudsz várni, várjanak ők is. Hangsúlyozd külön, hogy mennyire rossz érzés neked, ha az apád nyit rád.

2014. júl. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!

Mindenképp elmegyek majd egy szakemberhez. :)

2014. júl. 1. 18:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!