Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen mentális betegségben...

Milyen mentális betegségben szenvedhet egy olyan gyerek, akit kritizálnak a szülei?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy ha egy szülő cseszteti a gyerekét/bántja lelkileg, az milyen beteg lehet? Mint pl. Hogy Depressziós lehet
2018. júl. 18. 19:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Milyen idős a gyerek és netalán te volnál az?
2018. júl. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mondjuk egy tizenéves tini
2018. júl. 18. 21:59
 3/5 anonim ***** válasza:

Depresszió a legvalószínűbb. Sok ilyen gyerek züllik is emiatt, mert ha pl. valamit elront, akkor a szülei ahelyett, hogy segítenének neki, vagy ösztönöznék, hogy próbálja meg újra, valszeg szerencsétlennek nevezik, meg nem elég jónak stb. Szóval rendesen alávágják az önbecsülését, az biztos. Ez inkább a magabiztosságot vágja tönkre, a depresszión kívül nem tudom mi szokott még előfordulni, ami mentális betegség.

A fontos az, hogy tudja a gyerek, nem vele van a baj, hanem a szüleivel, ha lelkileg bántják...

2018. júl. 18. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Önértékelési zavar, önbizalom hiány és gondolom abból adodó depressziós tünetek. Nem vagyok szakember, csak józan paraszt ésszel gondolom. És e mellett mindig bizonyítási vágy alakul ki, bármit elér is mindig kevésnek fogja magát érezni. Jah, magamból indultam ki én sem voltam túl sokat megdicsérve, persze azért előfordult, de inkább hátráltatva éreztem magam. Lehet egyébként ebből kijönni, de nagyon sok meló, önmegfigyelés és sok kisebb cél elérése kell, önmagad megdicsérése és hitd önmagadban. ha ebben a cipőben jársz, részvétem! Nem könnyű időszak előtt ellsz, de nem szabad feladni. Amire azt mondják neked nem tudod úgy sem megtenni, csak azért is tedd meg! Magadnak mutasd meg nem vagy hü.lye. Csak ne ess át a ló túloldalára sem, mert nem kell állandóan bizonyítani sem, csak mada kedvéért amit úgy érzel, majd ez is kialakul idővel.
2018. júl. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 IstvánBéla válasza:

Hát ha a gyermeket kritizálták a szülei, és problémák adódtak ebből, akkor azt vissza is lehet csinálni,

dícsérni kell a gyermeket, ösztönözni abban, amiben tényleg jó, hogy folytassa, meg kell vigasztalni a gyermeket.

Nem szenved a gyermek mentális betegségben, sosem fog, csak meg van sértődve, meg van bántva, és visszahúzódott a környezetétől. Kedvjavító programra kell vinni a gyermeket.

Bocsánatot is lehetne kérni a megbántott gyermektől.

2018. aug. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!