Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért rettegek tartósan az...

Miért rettegek tartósan az autós utakon?

Figyelt kérdés

Nem tudom túltenni magam..

Régen imádtam autózni, azonban volt 1-2 olyan éles helyzet, amikortól nagyon félek. Volt, hogy nyomtam a féket, mert a szembe jövő alig tudta befejezni az előzést.. szeretek vezetni, de csak városban. Ha most azt mondaná valaki, hogy menjek át a szomszéd városba, nem menne.. legutóbb is végig idegeskedtem, azt hittem, hogy ha nem állok le a pihenőben, megőrülök, rendesen pánikrohamom lett. Azóta rettegek, ha elhagyjuk a város táblát, hányingerem van, szorongok, pedig nem én vezetek.


Ezen dolog kivételével teljesen jól vagyok! Középvezetőként dolgozom, nincs semmilyen fóbiám, néha a tömeg zavar de nem annyira, mint egy utazás. Repülőn, tömegközlekedési eszközön nem félek, csak autóban. Gyakorlatilag bármilyen városban jól elvagyok, megkönnyebbülsés utasként, sőt, szívesen ülök át a volánhoz, ha elértünk A-ból B-be. Csak az országutak, autópályák.. nem bírom egyszerűen. Hová forduljak ezzel?? Mi lehet a bajom? A közelmúltban egyik ismerősöm is balesetet szenvedett, ahogy megláttam az autóját(múlt héten történt) , és ismert a baleset körülménye (szembejövő kanyarban áttért a sávjukba... teljes totálkár, szerencsére jól van) azóta nem akarok kocsiba ülni..

33 éves vagyok.


2018. júl. 22. 15:44
 1/2 anonim ***** válasza:

"nincs semmilyen fóbiám,"

Az irreális félelem, rettegés maga a fóbia.

2018. júl. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi, ment a zöld!

Mit kezdjek a helyzetemmel? Ez annyira gáz..

2018. júl. 23. 19:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!