Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tehetne szert egészsége...

Hogyan tehetne szert egészséges önbizalomra egy 26 éves nő, ha egyszer már megcsalták?

Figyelt kérdés

Gondolom nem úgy, hogy mondogassa magának hogy szép vagyok és elég...

Járt vele pszichológushoz, de a problémán nem segített.

Jó lenne itt olyan véleményeket olvasni, akiknek volt ilyen gondjuk és megoldották. Vagy szakemberét.



2018. júl. 27. 13:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát pedig csak saját magán tud segíteni. Erre nincs más "gyógymód".
2018. júl. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%

Lehet, hogy le fognak pontozni és snassz válasznak fog ez tűnni: kezdjen el edzeni.

Ugye már mindenki tudja, hogy a súlyzós edzés nem tesz férfiassá, ellenben az formálja a legjobban az alakot. Én egész életemben önbizalomhiányos voltam, kapcsolatfüggő, 3x megcsaltak.

Az edzés erősített lelkileg, és ez nem arról szól hogy felszínes vagyok és most tökéletesnek gondolom magam. A világ felszínes, és teljesen máshogy bánik velem mindenki azóta, hogy az alakomból kihoztam a legtöbbet. A sok dícséret, elismerés ami szintén segített. Más nem is segített volna rajtam.

2018. júl. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
67%

Ne arra akard alapozni az életed, hogy a szépséged miatt majd egy pasas hosszútávon is eltart. Tegyél szert olyan piacképes tudásra, képességekre, amivel saját lábon önállóan is szépen meg lehet élni.


Akkor pedig ismerkedés a pasasok semmilyen negatív tulajdonságát nem kell tolerálnod amiatt, mert hogy egyedül nehéz lenne az élet. Aki pedig fél év, egy év után sem mutatja a rosszabb arcát, az már úgy egész normális.


40F

2018. júl. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Fel a fejjel! Még nagyon fiatal vagy! :)


Akár pályát is módosíthatsz kedved szerint!

2018. júl. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Fontos, hogy a megcsalás előtt volt-e elegendő önbizalmad, és most csak emiatt csökkent le, vagy már alapon is problémás volt. Utóbbi esetben másik pszichológus, tanfolyamok, bármi.

Ha csak emiatt az eset miatt, akkor pedig azt kell megértened, hogy a történet NEM rólad szól, nem azért csalt meg a párod, mert nem vagy elég szép vagy jó vagy kedves stb., hanem azért, mert egy gerinctelen mocsok. Tehát a hiba az ő készülékében van. Te csak elszenvedője vagy az ő szemétségének.

Tisztességes ember (akár férfi, akár nő) nem árulja el a párját, nem árulja el a kapcsolatukat. Nem nézi hülyének a másikat. Tud uralkodni az ösztönein tisztességből, tiszteletből, szeretetből, tehát több motiváció is van arra, hogy ne lépjen félre az ember. Az ilyen megcsalások amúgy sem egy pillanat művei: hiszen általában kialakul valamiféle vonzalom a másik nő/férfi irányába, és az ember nem parancsol megálljt az érzéseinek. (Ilyenkor nagyon sokan azt mondják, hogy ezt nem is lehet, pedig de, ezt már tudományos kutatások is alátámasztják, ill. tapasztalatból is tudom.)

Aztán ugye az alkalmat is össze kell hozni valahogy, ami szintén nem két perc: megbeszélni, odamenni... Eközben minden egyes lépésnél visszafordulhatna az illető; de nem, megy a farka után.

Folyamatos megcsalásnál meg még rosszabb, hiszen sokszor megteszi ugyanezt. És közben titkolja, így hülyének nézve a másikat.

Szóval gerinctelen dolog ez, jellemtelenség.


A tisztességes eljárás az lenne, ha amikor felbukkan a harmadik, és már kezd kialakulni köztük valami, akkor ŐSZINTÉN elmondja a párjának, és csak a szakítás után kezd bele az új kapcsolatba. Erre sajnos nagyon kevesen képesek.

Ez az eljárásmód szerintem még az esetben is elvárható, ha a pár másik tagja tényleg nem szép, nem okos, nem kedves, nem akármilyen - erre akkor sem az átverés a helyes válasz. Hiszen egyrészt valamikor egymást választották, "szövetséget kötöttek" - ha meg is változtak a dolgok, akkor is tisztességesen is meg lehet szakítani a szövetséget. Az is fájdalmas a másik félnek, de azért kevésbé.


Tehát ezt értsd meg. És ebből már a következő lépés is adódik: nem méltó hozzád az a szemét pasi, örülj, hogy megszabadultál tőle. Fájdalmas egy ideig, de egyre jobb lesz. Szintén kutatások szerint a legjobb módszer az, ha összeszeded a negatív tulajdonságait, az összeset - akár fel is írhatod egy papírra. A legapróbbaktól kezdve a nagyobbakig mindent.


Hosszú folyamat ez, de nagyon sokat segíthet, ha olvasol vonatkozó szakirodalmat, illetve sorstársak történeteit. Rendszeresen, minden nap.


Én nem tudok történetet írni, bár sajnos átéltem a megcsalást, méghozzá folyamatos volt, már több hete vagy hónapja tartott a viszony, mire lebuktak.

Viszont nekem ez nem okozott önbizalomhiányt, nagyon jól tisztában voltam vele, hogy semmilyen módon nem vagyok ludas a dologban. (És még ha az lettem volna is, az sem jogosította volna fel a páromat ilyen mocsok eljárásra. Tehát nem nekem kell rosszul éreznem magam emiatt. Vagy inkább úgy fogalmaznék, hogy NINCS olyan hiba, hiányosság, ami miatt bárki ezt érdemelné.)

2018. júl. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!