Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Minel idegesebb az ember...

Minel idegesebb az ember annal kuszabbak a gondolatai?

Figyelt kérdés

A szorongasos "epizodban" nalatok is olyan erzes van jelen, hogy barmi kivalthatja a panikrohamot? Ilyenkor semmi se jo, elegge racsavarodtam a temara, nehez elterelni a figyelmemet. Altalaban akkor jon elo, ha nincs semmi tortenes korulottem, unatkozok, varakozok vagy hasonlo. Ilyenkor ramtor a szorongas (a pszichologusom szerint az), es barhova nezek barmire gondolok azt erzem, hogy eloidezi a panikot. Van, hogy alapbol stresszes helyzet van, peldaul egy horrorfilmet nem tudok vegigulni, mert minden ilyen jellegu dologra erzekeny vagyok. Ha elkezdek szorongani, akkor meg plane. Minel feszkosabb az ember annal kuszabbak, zavartabbak a gondolatai? Valakinel van ilyen, mint nalam? Vagy ez a szorongas velejaroja? Ha nem szorongas akkor mi lehet meg? Kenyszergondolatok?


Alkoholt nem tudok inni, mert akkor viszont nen csak fejben vagyok nem okes, hanem testi tuneteim is vannak, nehez a vallam, szorit a mellkasom. Valaki nyugtasson meg, hogy ez "normalis", hogy nem elment az eszem... mert mar az is megfordult fejemben, hogy bekattantam.

20/L



2018. júl. 29. 17:12
 1/4 A kérdező kommentje:
Vagy lehet baj akar a szivemmel is?
2018. júl. 29. 17:46
 2/4 anonim ***** válasza:

Idegrendszered "harc vagy futás" állapotba kerül, és ilyenkor az agyunk túlpörgeti magát, miközben folyamatosan "veszély" forrásokat keres.


Ha legközelebb ezt érzed próbálj meg hideg zuhanyt venni. Biztonságos, kivéve, ha magas a vérnyomásod, keringési problémád van, vagy alacsony a vércukrod. Fokozatosan szoktasd magad hozzá, ne kapkodd a levegőt, lassan lélegezz. : )

2018. júl. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ez megnyugtatoan hangzik, mert igazabol totalisan igy erzem magam. Jo ilyet olvasni, mert a pszichologus sem tudott ra semmit mondani, de lehet neki meg rosszul fogalmaztam meg az erzest. Es ha nincs lehetosegem hidegzuhanyra, mert nem itthon vagyok?
2018. júl. 30. 10:09
 4/4 anonim ***** válasza:

Nincs veled semmi komoly baj, egyszerűen az idegrendszered rosszul ismeri fel a helyzetet, és ahelyett, hogy "paraszimpatikus = nyugi van, lazulunk" üzemmódban lennél, helyette átkapcsol a "veszély van" módba.


Az már egy jó kérdés, hogy mi okozhatja ezt, pár tucatot felsorolhatnék kapásból. : ) Írj rám, hogy mióta érzel így, hátha tudok rá valamit mondani.


Hideg zuhanyozás egy edzés az idegrendszernek, növeli a stressztűrőképességet. Magyarul pár hét után az idegrendszered stresszes helyzeteket sem fogja túlreagálni.


A lényeg, hogy a hideg alatt gyakorold a megnyugvást, lassú légzést. Kellemetlen lesz először, de megszokod. Utána ha stresszesnek érzed magad, csak képzeld el, hogy hidegzuhanyozol.


Amit mindenképpen ajánlok mellé napi max 20-25 perc kardió edzés, aminél elég jól leizzadsz. Nem kell 45 percen meg órákon keresztül futkározni, a kevesebb néha több. : )Minimum 3-4 óra legyen a hidegzuhany, és kardió között.

2018. júl. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!