Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet tenni, ha anyám...

Mit lehet tenni, ha anyám kitalál nekem folyton más betegséget és ha én mondok valamit, azt mondja "kényszerképzetem" van?

Figyelt kérdés

Tavaly fájt a vesém, nem engedett el orvishoz, meg kitalálta, hogy xy éppen ezzel van az idegosztályon, mert beképzeli, hogy fáj a dereka. Be volt gyulladva a vesém.


Most mondom, hogy full kijött a narancsbőr a lábamra, meg összeér a combom, reggelente eljárok futni. Erre, "hogy nincs ott semmi, kényszerképzeted van, tudom, hogy anorexiás vagy, nem akarsz enni". Ezt már eljátszotta egyszer... Meg nem enged ebéd közben enni, mert "csak azért iszol, hogy ne kelljen enni". Ja, megha felkelek éjszaka wc-re, akkor mindjárt elkezdi, hogy "nem tudsz aludni, szedj altatót".


Komolyan nem értem, hogy az én testem, meg elmúltam 18,miért szól bele. Titokban nem tudok orvoshoz menni, mert vidékiek vagyunk...


2018. júl. 30. 12:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Anyám ugyanilyen. Az anorexiát nekem is sokszor emlegeti a nővéreivel együtt, pedig nagyon messze vagyok tőle. Ők mind el vannak hízva, valószínűleg bántja őket, hogy már nem jó az alakjuk, ezért akarnak felhizlalni. Az egészséges életmódomat is kigúnyolják.
2018. júl. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ugyanez. Apám 100 kg-os, anyám se messze.


Állandóan azt hallgatom, hogy "ő millen vót". Szerintem is irígykedik, abszolùt nem éedekli, hogyan nézek ki, mintha az ő teste lenne. Arról nem beszélve, hogy ő is folyamat hízlalni akar, ha nem kéred már, mert tele vagy, "hálátlan szemét, nem főzök többet".


Nem tudom mi baj van, abban, hogy oda akarok figyelni magamra, mert szerintem a naramcsbőr figyelmeztetés,hogy egészségtelenül eszek, nem mozgok...


Néha annyira irígykedem, akiknek normàlis anyjuk van, nem ilyen kontrolláló elmebeteg. Tönbször képes vplt gyógyszereket keverni az italomba...


Sokszor a határán voltam amúgy, hogy megölöm mag, mert ez nem normális...



Részvétem neked is...

2018. júl. 30. 14:11
 3/4 anonim ***** válasza:
Koltozz el amint csak tudsz szornyu lehet ilyen visszahuzo kornyezetben
2018. júl. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Pár hónappal ezelőtt is panaszkodtál.

Mondtuk, hogy nem vagy kisgyerek. Azt is, hogy lépj le otthonról. Nem értem, mit szenvedsz már.


Egyébként nem kell szülői engedély ahhoz, hogy orvoshoz menj - bármit mondhatsz, hogy hova mész.

És nem kell megenned, amit főz, ezt is írtuk már.

2018. júl. 31. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!