Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kell-e orvos ha "jól" vagyok?

Kell-e orvos ha "jól" vagyok?

Figyelt kérdés

Volt problémám a pengével illetve iszogattam is titokban. Nehéz időszak volt, és gondolkodtam az öngyilkosságon is: volt, hogy sírtam, hogy nem megy, hiába akarom és egy darabig egy vágás volt a nyakamon. (Csak a bőrt eret nem vágtam el) De a karomon sajnos latszik egy hosszanti heg.


Azonban ezt talán végleg sikerült felhagynom. Jól vagyok. Nagyjából. Kerestem magamnak hobbit és az sokat segített.


Viszont néha visszatérnek ezek a gondolatok, nem olyan vészes, inkább este elalvás előtt fordul elő.


Pszichológusnál voltam nem mondtam neki el sok mindent, annyit hogy kárt tettem magamban, de hogy volt, hogy meg is akartam tenni nem tudta. Illetve ennek az okairól beszéltem. A pszichológus elméletileg meg azt gyanította hogy borderline a bajom, ezt egy tárgyaláson mondta.


Gyerekként voltam kórházban ott gyermekkori emocionális zavart mondtak. Érdemes-e most ezzel foglalkozni ha csak néha fog el a halálvágy vagy inkább ne bolygassam?


18l



2018. júl. 30. 20:07
 1/4 anonim ***** válasza:
75%
Keress magadnak egy társat, barátot v. barátnőt, csináljatok programokat ezt az egészet meg felejtsd el.
2018. júl. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Magadban gondold át, mi okozza azt a halálvágyat időnként, mi az oka, és mit tudsz tenni az oka megszüntetéséért. Ha nagyon semmit vagy nehezen boldogulsz vele, kérj segítséget akár pszichológustól. De mondj el neki mindent, mert csak úgy tud segíteni.
2018. júl. 30. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy fogalmam sincs miért jut olyankor eszembe. Akkor is eszembe jut mikor semmi okom nincs. Nem tudom mi váltja ki, de félek ha most orvoshoz mennék akkor többet gondolnék rá és rosszabb lenne.
2018. júl. 30. 22:47
 4/4 anonim ***** válasza:
Örülj neki hogy te legalább szerencsés vagy, és tudsz még mit élvezni... El fog múlni
2018. szept. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!