Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha az orvos utasitás ellenére...

Ha az orvos utasitás ellenére se emeltem fel két hét után 0.25ről 0.5re a Zoloft antidepresszáns az lehet baj?

Figyelt kérdés
Szóval még februárba mikor elkezdtem szedniba Zoloftot ugye két hétig felet kellett szednem,amitöl hamar érezhetően fokozatosan jobban is lettem (közérzet,szorongás enyhülés stb) Aztán két hét hét után mikor már fél tabletta helyett 1et kellett volna bevennem én úgy döntöttem nem emelem az adagot maradok a félnél mert gondoltam ha a féltől jobban vagyok akkor ez már csak még jobb lesz és nem szükségeltetik 1egészet szednem. Viszont teltek a hónapok és már nem éreztem semmi hatását csak rosszabbul lettem. Tudom hibáztam,hogy nem az orvos utasitásait követve szedtem/szedem a gyógyszert de most a kérdésem az lenne hogy emiatt eshettem vissza? Illetve,hogy ha mától (kb félév után) kezdem el szedni az egészet az úgy jó lenne?

2018. júl. 16. 13:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Én mást szedtem, de én sem emeltem az adagot. Kicsit javult tőle az állapotom, de rosszul voltam. 15 hónapig szedtem, aztán 2 hónap lassú leszokás. Az ut0lsó tabletta után egyszer nagyon rosszul lettem, utána mikor már nem szedtem, tök jól voltam. Ez 11 éve volt. Azóta se szedek semmit.

Szerintem ne emeld, de csináld végig a kúrát, akár egy év is lehet.

Kitartás.

2018. júl. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Neked is minden jót!

Valakinek hasonló,más tapasztalat még?

2018. júl. 16. 19:09
 3/6 szenes43 ***** válasza:
100%
Rivotrilt szedek 0,5mg.-ost 1-et reggel és 1et este.Mondtam a pszichiáternek hogy kettő szedek mostanság. Nála az szerepel a gépben hogy 3x1/2 tabl. Tudomásul vette mert kb. annyira érdekli a TB.-s beteg mint engem a Balatoni komp indulás-érkezése. Ezért hamar egyezségre jutunk.
2018. júl. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
49%

A mértékegységeket gondold át még egyszer. 50 mg-ról van szó? Vagy 100-ról?

Ha a terápiás adagig sem emeled meg (min 50 mg), akkor csak a mellékhatások lesznek érdemi hatás nélkül. Biztos, hogy ezt akarod ?

2018. júl. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Az 50mg-osnak a felét szedem tehát 25mg-t napi 1szer este. Mondom az első két hét után azért nem emeltem meg 50mg-ra azaz egy egészre mert akkor jelentős változást éreztem már két hét alatt is ezért gondoltam az én agyamnak csak erre a 25mg-re volt szüksége így beis van állítva a gyógyszer. De ezekszerint tévedtem. Akkor szerinted holnaptól kezdjem el az 50mg-t?

Teis szedsz hasonlót egyébként?

2018. júl. 16. 22:31
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, az egyik generikumát (Stimuloton). 75 mg.
2018. júl. 16. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!