Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszió, szociális fóbia,...

Depresszió, szociális fóbia, pánikbetegség. Segítség?

Figyelt kérdés
Bipoláris zavarom van ami mellé társul szorongás és szociális fóbia, pánikrohamok. Már sajnos a depresszióba is belecsúsztam. Én nem akarom így élni az életemet. Akinek nincs ilyen jellegű baja, el sem tudja képzelni mit él át az ember nap mint nap, hogy egyszerűen szenvedés létezni. A lényeg, hogy olvasgattam itt, hogy nem vagyok egyedül, nagyon sok sorstársam van. Arra gondoltam, hogy mi lenne ha felvennénk egymással a kapcsolatot, akár csinálnánk egy facebook csoportot, ahhol megoszhtanánk egymással gondolatainkat? Véleményem szerint ez segítség lenne a gyógyulás útjára lépni.

2017. máj. 14. 00:34
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia, szerintem nem rossz ötlet a csoport, viszont őszintén szólva én magamon azt vettem észre, hogy jobban érzem magam, ha olyan emberekkel beszélgetek, akik... hát "normálisak", tehát nincs ugyanez a bajuk, mint nekem (kb. mint amiket te is leírtál).

Természetesen velük nem beszélnék sosem erről a problémámról, mert úgysem értenék meg... max sajnálnának, vagy hülyének néznének -.- viszont ha alapból kellemes a társaság véletlenül, akkor egészen feledteti a problémáimat...

Persze mindenkinek más segít, de nekem személy szerint ez jött be... ha hasonlóan beteges emberekkel vagyok körülvéve, nekem fura módon csak rosszabb lesz.

2017. máj. 14. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
26%
NE sírjon a szád!! Legyél kemény meg tudod csinálni, ne arra gondolj hogy a többiek hanem csak Rólad van szó. Felejcsed el a dolgokat én is ebben voltam és ahelyett hogy a sebeidet nyalogatod állj fel a padlóról!!! Képes vagy rá csak higgyél magadban.. És ez nem egy ilyen közhelyes cucc és nem is a Rockybol szedtem...Nekem így sikerült csak hogy belegondolok abba hogy ugyan olyan jó lehetek vagy vagyok mint mások
2017. máj. 14. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A két hozzászóló előttem, mintha pszichológusok volnának.

Pedig csak a tapasztalatukat adták ingyen számodra, amiért ők már nem ingyen megharcoltak.

Értékeld.

Az elmélethez képesti gyakorlati tapasztalat, véleményem szerint egy fokkal jobb.

Példa:


Elméletben szörfözni a tengeren könnyebb, mint gyakorlatban.

Kívülállóként okos tanácsot adni nagy felelősség.


Ha Neked kitörik a lábad, akinek még sosem tört ki, csak könyvből ismeri számodra ez mit érzel.

Tehát egyéni.

Konvertáld át lelki értelembe.

Pszichológiai esetben, azonnal mindenki egyéni esetté válik.

Egy lábtörés átlagolhatóbb.


Gratulálni tudok az előttem szólók véleményéhez.


Szülök külön-külön, és együttes elbeszélése pszichológus bevonásával, - az első lépés.


Végül beszéljétek meg családon belül, és figyeljetek egymásra. Mindenki várja meg, míg befejezi a gondolatát.

Közös nevező, - nem vita, csak beszélgetés.

Végül közös terv. Mindenkire való tekintettel- közösségi szellemben.

2017. máj. 14. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!