Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen fajta szorongás ez?...

Milyen fajta szorongás ez? Egyáltalán az-e?

Figyelt kérdés

Nagyon rohanós életet élek folyamatosan pörögnöm kell. (középvezetőként stresszes 12 órás műszak, mellette bulizás, barátokkal időtöltés, mindig van valami program amire menni kell) éjszaka 3-4 órát tudok aludni maximum, azt is csak nyugtatóval(frontin) máskülönben fél óránként felébredek és forgolódok "egész" éjszaka. Ezen az életmódon tudnék változtatni,de nem megy, mivel ha kifogok egy olyan hétvégi napot vagy néhány órát, amikor éppen, semmi program, próbálok itthon pihenni egy kicsit, egyszerűen magamba zuhanok lelkileg, előjön ugyan az a depressziótól/szorongástól való mellkasi "szorító" érzés amiből pár éve kijöttem. (rivotól kicsit enyhül) Ezért aztán kénytelen vagyok visszatérni a fent leírt rohanós élethez, hogy ne legyen időm pihenni, ami hosszú távon egészségileg nem fenntartható.

Egy ördögi körben érzem magam, amiből nem tudok kimászni. Valaki jár hasonló cipőben vagy tud tanácsot adni, hogy tudnék ezen változtatni?


Köszönöm


2018. aug. 4. 20:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem jöttél ki teljesen abból a depressziódból és kéne járj pszichiaterhez ezt minden jó szándékkal mondom nem rosszból
2018. aug. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is sokat segítene egy szakember, ebből nehéz egyedül kimászni. Ne félj segítséget kérni, jobb lesz.
2018. aug. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Segítség kéréssel nincs gond, gondolkodtam, rajta, hogy vissza menjek a régi pszichológushoz, aki átvitt egy nehéz időszakon,még 3-4 évvel ezelőtt. Félig jártam hozzá viszonylag helyre is tett. Akkor nem így éltem mint most. Reméltem hátha itt "sorstársra" találok.
2018. aug. 4. 21:50
 4/5 anonim ***** válasza:

Túl sokat vállalsz magadra.

Én biztos nem bírnám ezt az életmódot egy hétnél tovább.


Nyilván azt,hogy nem tudsz aludni nem tudod befolyásolni,de a barátoknak lehet nemet mondani.

Ha jól veszem ki,akkor fiatal vagy,és a karriered elején vagy.

Most szerintem ez is bőven sok az életedbe.

Gondolom kiestél az egyetemről,és nem akartad elfogadni,hogy már nem fér bele ennyi szociális élet,mint korábban.


A szabadidődben magaddal kellene foglalkoznod.

Valamit talán sportolni,de ahhoz meg több alvás kell.


Ismertem ilyen embert,aki hasonló életet élt,és 40 évesen idegösszeroppanást kapott.

2018. aug. 5. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kedves előző,


Igen jól vetted, ki 27 éves vagyok és kb 2 éve élek így. Mellette sportolok ís (futás, kondi), hogy fizikailag is bírjam a terhelést. Barátaimnak valóban tudnék nemet, mondani és itthon ülve, semmit nem csinálni, de akkor meg jön a szorongás, és a magamba zuhanás.

2018. aug. 5. 10:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!