Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy kezelhetem a hirtelen...

Hogy kezelhetem a hirtelen kialakult veszélyhelyzetet?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi hogy miért van az mikor hirtelen stressz helyzetbe vagy konfliktusba kerülök mással egyszerűen mintha lebénulnék. Nem vagyok rá büszke de volt néhány utcai balhé a barái körünkkel és konkrétan rám is támadtak már és minden alkalommal ilyen bénult érzetem volt . Nem szeretnék eljutni odáig ha esetleg lesz következő ez miatt jól elverjenek. Valószínüleg a hirtelen "adrenalin bomba" okozza? Ezen hogy lehet fejleszteni? Küzdősport segítene hogy ilyen helyzetben ne blokkoljak le hanem ha kell megvédjem magam? Nyilván nem erre használnám .

Illetve olyat vettem észre hogy pl munkahelyen (ahol sok barom van) összeveszek egy munkatárssal olyankor a szám enyhén remegni kezd és a szemem bekönnyezik. Ez szorongás lehet vagy mi a fene? 22F


2018. aug. 12. 19:48
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
A munkahelyed valami tyúkfarm ?
2018. aug. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem. Csak mivel emberek dolgoznak együtt főleg gyárban ezért nyílvan adódhatnak nézeteltérések
2018. aug. 12. 21:41
 3/4 anonim ***** válasza:
A sok barom miatt gondoltam...
2018. aug. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Csak hogy kapj értelmes választ is...

Én nő vagyok, és régen hasonlóan leblokkoltam sok vitánál, bár nem mindig. Nem remegtem, nem könnyeztem, csak egyszerűen nem tudtam normálisan visszavágni, holott később már mindig eszembe jutott, mit kellett volna mondani.

Szerintem valami olyasmi lehetett ennek a hátterében, hogy egyrészt elképedtem, hogy milyen paraszt emberek vannak, és hirtelen nem tudtam megfelelően reagálni; másrészt meg valamiféle kiskorban belém nevelt megfelelési kényszer és/vagy konfliktuskerülés is működött. Idővel "megedződtem", már évek óta nem fordult elő. (Olyan igen, hogy szándékosan nem mentem bele vitába, vagy a "ne szólj szám, nem fáj fejem" elv alapján. - De általában nem ez jellemző rám, és volt is bajom ebből már sokszor. :D)

Szóval gyakorlat teszi a mestert - ezt akár tudatosan is teheted, bizonyos szitukat előre végiggondolva fejben.

A verekedés terén szerencsére nincs tapasztalatom, de szerintem biztosan jó lenne, ha elkezdenél legalább valami önvédelmi sportot. A küzdősportokat én nem szeretem, de hát nem vagyunk egyformák.

2018. aug. 13. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!