Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem működik a pszichológ...

Miért nem működik a pszichológia? Mennyi belőle az áltudomány? Hol futott félre a szakma?

Figyelt kérdés

Úgy értem mégis mit tanulnak olyan sokáig ha segíteni nem tudnak? Elemezni lehet, de amit a marketing kínál abból a valóságban semmi sem valósul meg.

Tulajdonképpen nem tudnak segíteni.

Szerencsés esetben meghallgatnak,de ettől ne lesz jobb.

Nem tudnak tanácsot adni,nem tanítanak semmit, nem világítanak rá semmire, nincs múlt feltátársa és újraírása,értelmezése.

Semmi sincs abból amivel a szakma eladja magát.

Feltárjuk a múltat,megértjük amitől majd beindul egy folyamat és szépen lassan megváltozik az illető,megoldja a problémáit, stb.

Ilyenek nincsenek ! Tapasztaltam .


Kicsi úgy érzem,hogy egy erős önreklámot tolna amivel megteremtik maguknak a munkahelyet és lehetőséget,de ami kínálnak az leginkább a nesze semmi fogd meg jól.


Kicsit olyan, mint amikor a vízvezetékszerelő nem ért a szereléshez, de hirdeti magát, mint szakember.


Hol futott félre a szakma? Miért van az,hogy elemezni tudnak(ha akarnak,de nem mondja el mire jutott),de segíteni nem?



2018. aug. 16. 15:16
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Csak azon lehet segíteni, aki akarja azt. Nem egyszer látok olyat, aki kész tényekkel érkezik és masszívan kapaszkodik a saját hazugságaiba, még logikátlanság árán is. A legjobb vízvezetékszerelő sem tudja megcsinálni a csapod, ha nem engeded be a lakásba.


Szerintem nem a pszichológia nem működik.

2018. aug. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
75%
Milyen problémával mentél oda?
2018. aug. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
16%
Szerintem mert ők is pénzből élnek. Mint a cigány tenyérjósok ránézésre, a lélekbúvárok a páciens elmondásából látják, hogy kb mit szeretne hallani, és úgy irányítják a kérdéseket, hogy a páciens megkapja, amire várt.
2018. aug. 23. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Ülj be egyetemi előadásokra és meglátod mit tanulnak 10+ évig. Nem tenyérjóslást.
2018. aug. 23. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
0%

14.

És mit akartál ezzel mondani. Persze, hogy nem tenyérjóslást tanulnak, miért is tanulnának. Nem is tudnák használni, az ő bizniszük egész más.

2018. aug. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Az egyértelmű, hogy a hiba bennem van.

De csak bennem?

Miért nem hívták fel rá a figyelmem?

Tulajdonképpen amit ígér a szakma(hogy így,úgy,amúgy, ilyen módszerekkel,a múlt feltárásával,relaxációval,a rossz fókusz áthelyezésével segít) csak azzal nem találkoztam.

Nem tanítottak semmit, semmit nem tártunk fel, volt aki nem is engedte, hogy kibeszéljem ami zavar !


Mondok egy egyszerű példát.

Iskolába kellene mennem, de butának tartom magam ezért meg sem próbálom.

Ezen hogyan segít a szakma?


Volt rá példa, hogy ami évekig zavart(most is) nem tudtam megoldani arra közölte velem, hogy jó akkor következő hétre találd ki.

Ennyi.


A tapasztalatom az, hogy a sok tudás ellenére igazából vagy nem tudnak vagy nem akarnak segíteni.

2018. aug. 29. 12:02
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

A pszichológia mint tudomány viszonylag fiatal. Kevés dolgot tudnak biztosra, sok az ellentmondó eredmény, és sajnos a találgatás is (a már említett kuruzslók). Régen az orvostudományban is sok baromságot összehordtak, amíg a tudomány többi része (fizika, biológia etc.) nem jutott el arra a szintre, hogy megfelelő eszközöket teremtsen az orvostudomány számára, amivel az emberi testet tudja vizsgálni. Az MRI-t, ami jelenleg az idegtudomány egyik leggyakrabban hassznált kutatási eszköze, mindössze a 70-es években találták fel. És emellett mondani sem kell, az agy sokkal összetettebb rendszer, mint mondjuk a szív/vérkeringés.

Tehát nem hiszem, hogy "férement" volna a pszichológia, mindössze nem volt még ideje illetve megfelelő eszközei a kérdések megválaszolásához, amelyek foglalkoztatják.


Egy másik része a dolognak, ami tovább bonyolítja, hogy a pszichológia úgymond "mozgó célpontra lő". Ez alatt azt értem, hogy maga megfigyelés ténye sokszor erősen befolyásolja a megfigyelt jelenséget - itt most nem csak arra gondolok, hogy kísérleti helyzetben nem viselkednek természetesen az emberek, de arra is, hogy olvassák a pszichológia mint tudomány eredményeit, elméleteit, és ezek megváltoztatják, befolyásolják a viselkedésüket rövid és hosszú távon is. Ebből a szempontból jóval nehezebb dolga van, mint a többi természettudománynak (igaz, a kavantumfizika egyik alapvető felfedezése, hogy a megfigyelés ténye mindig befolyásolja a mért eredményt, de ebbe most nem mennék bele bővebben).


A kérdésed azonban, ha jól érzem, valószínűleg inkább személyes tapasztalatok inspirálták, mintsem tudománytörténeti-filozófiai elmélkedések. Így azt tudom mondani, azért nem tudnak segíteni, mert a saját fejedbe egyedül te látsz bele. A saját életed egyedül te ismered A-tól Z-ig. Eszközöket tudnak kínálni, amelyek jó esetben másoknál bizonyítottan működnek (a kuruzslást most nem számítom bele), de hogy ezeket te mire és hogyan használod, arra nincs ráhatásuk. Bizonyos konkrét problémákban egy jó szakember sokat tud segíteni, de a saját elméd/lelked nagy kérdéseid senki nem fogja megoldani rajtad kívül.

2018. okt. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Nekem semmit sem kínáltak az tuti !
2018. okt. 29. 12:28
 19/24 anonim ***** válasza:
Kérdező! Magán pszichológusokról beszélsz?
2018. nov. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Is-is, de jobbára magánról. Igazi pénzlehúzás volt !Nem is akartak érdemben foglalkozni velem.
2018. nov. 28. 10:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!