Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem működik a pszichológ...

Miért nem működik a pszichológia? Mennyi belőle az áltudomány? Hol futott félre a szakma?

Figyelt kérdés

Úgy értem mégis mit tanulnak olyan sokáig ha segíteni nem tudnak? Elemezni lehet, de amit a marketing kínál abból a valóságban semmi sem valósul meg.

Tulajdonképpen nem tudnak segíteni.

Szerencsés esetben meghallgatnak,de ettől ne lesz jobb.

Nem tudnak tanácsot adni,nem tanítanak semmit, nem világítanak rá semmire, nincs múlt feltátársa és újraírása,értelmezése.

Semmi sincs abból amivel a szakma eladja magát.

Feltárjuk a múltat,megértjük amitől majd beindul egy folyamat és szépen lassan megváltozik az illető,megoldja a problémáit, stb.

Ilyenek nincsenek ! Tapasztaltam .


Kicsi úgy érzem,hogy egy erős önreklámot tolna amivel megteremtik maguknak a munkahelyet és lehetőséget,de ami kínálnak az leginkább a nesze semmi fogd meg jól.


Kicsit olyan, mint amikor a vízvezetékszerelő nem ért a szereléshez, de hirdeti magát, mint szakember.


Hol futott félre a szakma? Miért van az,hogy elemezni tudnak(ha akarnak,de nem mondja el mire jutott),de segíteni nem?



2018. aug. 16. 15:16
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
55%
Nem lehettél egy könnyű eset, valószínűleg minden felvetést elutasítottál.
2019. jan. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Megértem, hogy ennyire csalódott és felháborodott vagy.


Szerintem ott ment félre a pszichológia szakma amikor pénzért kezdte kiárusítani a tudást.


Jártam én is pszichológushoz, de számomra hiteltelen volt és a baráti körömben is hasonlókról számoltak be.

2023. jún. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Mért, mit adnak ingyen, 22-es? A pszichológusnak a kenyeret a boltban?
2023. jún. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
#23 A kérdést feltevő arra volt kíváncsi, hogy miért nem működik a pszichológia és nem arra, hogy mit adnak ingyen vagy miből vegyen kenyeret a pszichológus.
2023. jún. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!