Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi van ha az agyam torzan...

Mi van ha az agyam torzan érzékeli a valóságot?

Figyelt kérdés

extremizál


pl. ha fütyöl ek az utcán egyből azt hiszem utánam fütyőlnek


mindig attól félek hogy a szembejövő megtámad


a lehető legnegatívabb végkifejletet látom mindenben


minden egyes alkalommal ha itt pest felett repülőt látok, látom ahogy becsapódik valahová


vagy mindenkire azt hiszem hogy "rámnyomul," vagy ellenkezőleg, észre sem veszem.


Nem bízom az értékitéletemben, emiatt nem tudom eldönteni mi valós és mi nem, ki hazudik és ki nem.


tudom ez nagyon agyamentnek tűnik per pill, de így piásan kijött belőlem


2018. aug. 18. 18:55
 1/4 anonim válasza:
100%
Én úgy gondolom, hogy valahogy el kellene terelned a gondolataidat az ilyen jellegű dolgokról. Találj egy új hobbit vagy valami! De az véleményem szerint nem fog túl sokat segíteni, ha ilyenekre gondolsz, hogy "biztos valami baj van velem", meg, hogy "az agyam torzan érzékeli..." ezeket el kell felejteni sűrgősen. Nincsen az agyaddal semmi baj, ne hagyd, hogy az eféle negatív érzések eluralkodjanak rajtad! Erre a legjobb, ha valami máson jártatod az eszed, ezért is mondom, hogy fontos a tudatos jelenlét, a higgadtság és, hogy a helyén kezeld a dolgokat. Tereld el tudatosan a gondolataidat ezekről!
2018. aug. 22. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Kincsesne ***** válasza:

Szerintem az vezethetett ilyen riadt tétovaságra, hogy ennyire magányossá vált barátunkkal vagy nem törődtek a szülei, vagy ő nem törődött az ő törődésükkel, - vagy nincs a rokonságában egy bölcs idősebb: nagyszülő, nagybácsi vagy nagynéni, - vagy nem talált az iskolájában olyan NEVELŐRE, akivel az élete felmerült kérdéseire választ kaphatott volna. Tehát: nézzen körül, keressen VALAKIT, akit szeretni, becsülni tud, és aki elég BÖLCS, okos, szeretetre méltó, aki MEGNYUGTATÓ VÁLASZT TUD ADNI mindarra, amitől magát "agyamentnek" érző barátunk fél.

Attól sem kellene félnie, hogy valamelyik keresztény vagy keresztyén LELKIPÁSZTOR MAGYARÁZATA segítheti eligazodni a világban. Hiszen minden ember Isten teremtménye, és az Istenbe vetett HIT ad erőt az élethez, - és az istenhit is szavak által fogadható be a lelkünkbe. Isten azért teremtett NEMZETEKET, azokon belül CSALÁDOKAT, hogy az emberek egymás szerető és okos támaszai legyenek, - mert nem pénzből, hanem szeretetből élünk! (A pénz csak eszköz az árucseréhez.) Az életünk megrontói azok a gonoszok, akik KAMATOT szednek, és az ő kapzsiságuk végtelen. Ők akarják, hogy minél több ember "agyament" félős és magányos legyen, mert akkor EGYENKÉNT könnyen elbánhatnak mindenkivel! Ez ellen csak a családi és baráti ÖSSZEFOGÁS, az okos beszélgetések, egymás önzetlen, szeretetteljes segítése lehet az igazi védelem. Kívánom, hogy mielőbb legalább egy igazi barátra találjon, - és nem pia mellett, hanem okosan, sok-sok beszélgetés során megértse: miért élünk, milyen életfeladatokhoz kaptunk tehetséget a születésünkkel, és hogy valódi örömet az okoz, ha szerethetünk valakit, és szerethetjük azt az értelmes munkát, amiből fenntarthatjuk az életünket, - és a szeretett családunkat.

2018. aug. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ezek ismerősek, nekem a pánikbetegségemmel járt, annak egy nagyon jellemző tünete az irracionális félelmek tömege meg a különféle katasztrófa-képzetek. Pszichológus, pszichiáter tud segíteni.
2018. aug. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat. sokat segítettetek!!!!

egy picit könnyebb így hogy tudom nincs minden veszve

2018. aug. 23. 20:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!