Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Olyankor mi van ha én már...

Olyankor mi van ha én már attól is rosszul vagyok hogy elmenjek a boltba vagy kimenjek az utcára?

Figyelt kérdés
Illetve sehova nem szeretek menni mindig ideges leszek tőle. Pedig neha ram tor az érzés hogy mennek valahova de nem tudom hogy hova. Depressziót diagnosztizált rajtam egy orvos de nem mentem vissza mert szar volt a gyógyszer amit adott. Mindig olyan ideges leszek ha be kell menni valahova. Sot ha idejon a postás es nekem ki kell menni az is idegesit. Most mi lesz?? Mert valahogy mindenképp állást akarok talalni. Volt mar állásom meg voltam okj s képzésen is es erőltettem hogy jarjak es kicsit könnyebb volt de az ideg az evett ugyanúgy. 26F

2018. aug. 19. 09:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Agorafóbiás vagy. Valamilyen szinten én is az vagyok, megőrülök, ha el kell hagynom a lakást, de a muszáj nagy úr. Olyankor nem nézek az emberek szemébe, és sietek hazamenni. Utálom, ha megszólítanak, ha kommunikálni kell valamelyik kollégámmal a buszon, már azt is utálom, ha mellém ülnek. Nekem megvan rá az okom, hogy miért vagyok ilyen. Ha te nem találtad meg, akkor menj vissza a múltba, és keresd meg az okát. Ebben egy pszichológus segít.
2018. aug. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A elsőnek igaza van. Ha nem kezelik megfelelően a depresdziót, akkor szorongás is kialakulhat. ( Az agorafóbia az egyik fajtája.)
2018. aug. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
*Depressziót
2018. aug. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi. Mar itthon lenni is utálok ez a legrosszabb az egészben.
2018. aug. 19. 12:19
 5/8 anonim ***** válasza:

Bennem is van ilyen érzés.

De nem feltétlen agorafóbia.


Van valami oka,amiért nem szeretsz kimenni?


Én pl nem félek az emberektől,maga az utazás sem okoz semmilyen nehézséget.

A problémám az,hogy nem tudok idegen/nyilvános helyen wc-re menni,így nekem inkább attól van félelmem,hogy ha tudom,hogy pár óránál tovább kell távol lennem az otthonomtól.De 2-3 óra pl nem gond,de akkor is kicsit nyugtalanul alszok előtte.


Érdekes,hogy szociális fóbiának nevezik,de nem magától a tömegtől,emberektől félek.

2018. aug. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ez egy kis falu es utalok kimenni mert itt ismernek es en eléggé utálom az embereket idegesitőek. Meg itt semmit nem lehet csinálni. Ha varosban lennek annyiból jobb lenne hogy szerintem jobban kimennek de ideges lennek valószínűleg meg egyedül ott se tudnek mit kezdeni magammal szerintem. De jobb lenne mint ez a kis szar falu. Mondjuk varosban is vannak hülyék, ha van dolgom ott akkor beutazok meg jártam oda iskolába is na mindegy ott azt utalom nagyon ha leszólítanak. Nagyon ideges leszel tőle. Tudom szemet vagyok de az ilyeneket nagyon szoktam szidni magamban a halálát kivanom. De nem szoktam velük leállni inkább elmegyek onnan.
2018. aug. 19. 18:28
 7/8 anonim ***** válasza:
91%

Menj és kezeltesd magad.

Azzal, hogy nem mentél vissza az orvoshoz, csak magad alatt vágtad a fát.

Magadtól nem fogsz megjavult.

2018. aug. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Citalopram nekem bevált, szintén gyengének éreztem magam, amikor ki kellett mozdulni. Emésztési panasazim, puffadásom is volt a szorongástól, ami munkahelyen megnehezíti a létet. Ezt semlegesítette az említett gyógyszer. Viszont fáradékonyabb vagyok.

Ajánlom még a futást, sportolást, mint stresszoldót.

2018. aug. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!