Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire változtatja meg az...

Mennyire változtatja meg az ember gondolkodását, világnézetét, ha kiderül számára, hogy nem lehet gyereke?

Figyelt kérdés
Főleg személyes tapasztalatok, esetleg jó cikkek, könyvek érdekelnének a témában.

2018. aug. 21. 12:38
 1/4 anonim ***** válasza:
32%

Én öreg férfi vagyok, de most tapasztalat birtokában visszamenőlegesen tudom megítélni, hogy mennyi örömtől, milyen érzelmektől, élményektől estem volna el, ha gyerektelenül élem le az életemet. Van, aki ezt úgy fogalmazta meg, hogy kell gyereknek lenni a háznál.

(Jelen esetben lényegtelen, hogy saját vagy nem saját gyerek, a lényeg az utódgondozási ösztön kiélése).

2018. aug. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én 19 évesen tudtam meg, hogy nem sok esélyem lesz rá.

Igazság szerint engem nem érintett annyira rosszul, mert mindig is nyitott voltam arra, hogy örökbefogadjak..nem mondom, van, hogy kinyílik a bicska a zsebemben, amikor az utcán azt látom, hogy az anyuka rángatja a gyerekét, kiabál vele, vagy hogy olyan embereknek születik utóda, akiknek semmilyen szempontból nem szabadna továbbörökíteni a génjeiket.

Ezt a fajta dühöt leszámítva nincsenek rossz érzéseim a témával kapcsolatban. :) Nagyon várom, hogy szülő lehessek, vagy így, vagy úgy, de egyszer az leszek és igyekszem majd minden hasznos dolgot átadni a gyerekemnek.

2018. aug. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Valakinek szülője nincs.... Szóval a kettőt csak össze kell rakni, és máris mindenki jól jár.
2018. dec. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szia! 22 éves vagyok, és 3 hónapja tudtam meg hogy nem lehet babám természetes úton. Eleinte nagyon rossz volt, mintha nem is velem történt volna. Mára már jobb, persze megérintenek az olyan filmek, amik a gyermekvállalásról szólnak, vagy amikor minden tele van azzal, hogy jónéhány ismerősöm babát vár. Nem sajnálom tőlük, csak inkább irigykedek. Nekem a peteérés hiánya miatt nem lehet babám. Kitartást kívánok neked!
2018. dec. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!