Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Háziorvos felírhat Frontint?...

Háziorvos felírhat Frontint? (a lényeg lent)

Figyelt kérdés

Kamaszkorom óta panikbeteg vagyok, viszonylag ritka rohamokkal. Tipikus, szívrohamszerű, levegő nem kapós történet.

Anyukám is az, nővérem és nagynéném is, igaz, náluk konkrét roham nincs, csak 0-24-ben szorongnak. Szóval, anyai ágon az összes nőrokon étintett, így a tüneteim nem voltak soha meglepetések és, mivel nálam nem állandó a dolog, pszichiáterhez nem mentem el vele.

Most viszont, nagyon durva időszakot élek át, a pánik elég gyakori, ezen kívül olyan ideges vagyok, hogy kb csettintésre robbanok és a nap nagy részében szorongok.


A kérdés, hogy ezeket elmondva, sima háziorvos ír fel Frontint vagy valami hasonló gyógyszert vagy mindenképp tovább küld?

Milyen vizsgálatokat végez a felírás előtt?


2018. aug. 21. 16:06
 1/2 anonim ***** válasza:
Írhat fel, de jobb ha továbbküld pszichiáterhez. A Frontin csak tüneti kezlés, a probléma megoldását pedig pszichoterápia jelentené.
2018. aug. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem sima háziorvos írt föl Xanaxot, más kérdés, hogy nem nagyon szedtem be. Szerintem háziorvostól függ, de esélyes, hogy ha ír is fel valamit, akkor is továbbküld szakorvoshoz.
2018. aug. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!